.

ДНК Motoring ХЛ-О-CSIL14-Б.К.-CL1 Црна Домување Фарови Замена За 14-15 Silverado 1500

ДНК Motoring ХЛ-О-CSIL14-Б.К.-CL1 Црна Домување Фарови Замена За 14-15 Silverado 1500

DEN 8915.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Plug-N-Игра Операција, Директна OE Fitment или Замена за Акции Единица.Доаѓа со Комплетен Сет на Светлата за Полнење (Headlamp и Агол Светла).Носи Различен Изглед за да Veichle дека Одлично за Покажуваат Употреба.Не бара Измена или Дупчење.Професионални Installer-от е Препорачливо; Без Настава се Вклучени.Боја : Црна Домување / Заоблачено Агол.Сијалица Модел : 9005 Висок / H11 Ниска Зрак (Светилки Не Се Вклучени).Зрак Тип : Рефлектор.ОЕМ Дел Број : 20933724/20933725/20933722/20933723/23172782/23172. 14-15 Silverado 1500. Plug-n-Игра Операција, Директна Топ-На OE Fitment или Замена за Акции Единица.Не бара Измена или Дупчење.Забелешка : Инсталацијата настава не е вклучена.Професионални installer-от е препорачливо.Одржување на вашето возило фарови е од клучно значење за вашата безбедност на патот, како и безбедноста на другите, особено во inclement временските услови или во текот на вечерните часови.Вашиот фарови им овозможуваат на другите да се видиме и да ја зголемите вашата видливост во средини кои се помалку од идеална, па тоа е од витално значење за правилно одржување на нив.Добиете вашата фарови проверуваат за да бидете сигурни дека тие се навистина помагање и не презентирање на непотребни ризици.Препорачливо е дека фарови се насочени најмалку еднаш годишно, бидејќи нивните прилагодувања може да се менуваат со тек на време поради било кој број на фактори.Нашите професионални техничари прават тешки за истражување и развој во тестирање автомобил апликации и опрема за нашите производи.На Светла (headlamp) е светилка во прилог на предната страна на возилото, да го осветли патот напред.Светлата перформанси постојано подобрување во текот на автомобилот возраст, поттикна страна на големите разлики помеѓу денот и ноќта за време сообраќај фатални случаи.Фарови се еден од најважните компоненти на вашето возило; тие ќе ви овозможи да се види на патот пред вас јасно во текот на ноќта и во секој случај на лоши временски услови кои можат да произлезат.Нашите фарови надградба на лицето на вашето возило, со јасен стил и екстремни опсег.

Главните својства