.

Арнолд HN2454 Модел Локомотива

Арнолд HN2454 Модел Локомотива

DEN 2742.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Производителот гаранција може да не се применува.Hornby претставува Арнолд, голем број на детални воз сетови, вагони, локомотиви и тренери.N Колосек. 1 : 160. DDC Подготвени.Livery : DB AG.DB AG, дизел railcar класа 641, во црвено livery, "Neuenmarkt-Wirsberg", 641 029-3, период VI.Германскиот пионер на N колосек.Арнолд е познато по својот врвен Европски и Американски N мерач модели.Основана во 1906 година, Арнолд започна со производство на моделот возови во повоена Германија.Еден од пионерите на новиот модел железничката мерачи, заедно Tri-ang, Арнолд работел на секоја нова "мали" скала во текот на годините.Од 0 скала, да H0/00 и во TT колосек, Арнолд беше секогаш стремејќи се да се направи модел железници повеќе достапни.Во 1960-тите Арнолд создаде својот "Rapido" спектар, првиот N мерач модел железничката производи да се произведува.Во следните децении Арнолд ќе се развие овој опсег, нуди се повеќе и повеќе производи во N колосек.Ве молиме имајте предвид, поле и модел димензии се прикажани како идентични сепак само претставуваат кутија/пакет големина.

Главните својства