.

Aliver Не Ги Гел лак Горниот Слој и База на Школка во Собата, Брз Сува Висок Сјај Сјај Заврши, 2 Парчиња 15ml Впие Исклучување Постави За Дома, DIY Помине Уметност

Aliver Не Ги Гел лак Горниот Слој и База на Школка во Собата, Брз Сува Висок Сјај Сјај Заврши, 2 Парчиња 15ml

DEN 383.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

✮【40+ ДЕНА ВИСОК СЈАЈ НОСАТ】 Силно Лепило Перформанси База Гел, се Придржуваат До Ноктите И Бојата Гел Добро; Долготраен Огледало Сјај Врвот Гел, Која Го Задржува Висока Сјај Од 14-40 Дена За Различни Луѓе Доколку се Применува Правилно!. ✮【ЗДРАВА & ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ】 гелот Topcoat Беше Направен Од Здрави Состојки, Безопасни Смола.Бара Сушење Под Led Светилка.Применуваат Полски Во Тенок Капут.Потенка - Посилна.Не Nicks, Чипс, Или Smudges!. ✮【 ВИСОКА КОМПАТИБИЛНОСТ】 Тоа Е Погоден За Природните Нокти, Предводена Гел Ноктите, Вештачки Нокти, на доградба на Акрилни Нокти, Ноктите Совети, Итн.Користи Истиот Бренд На Гел На Ноктите Ќе Свој Подобар Ефект!. ✮【СЕ НОСАТ】 ве Молиме Не Преполнување на Вашите Нокти.Ноктите Сопствен Природен Слој Кој Може Да Се Заштити Против Инфекција Проблем.Ве Молиме Да Аплицирате Тоа Ретко.Премногу Палто Или Користење На Висока Wattage Лекување Светилка Може Да Предизвика Чувство На Горење Додека Лекување Под Led Светилка.Прекинете Да Го Користите Веднаш Откако Непријатно Чувство!. ✮【ТОПЛО СОВЕТИ】 Може да Предизвика Алергиска Реакција.Ве Молиме Да Земете Во Кожата Тест Во Секое Време Пред Да Направите Маникир.Прекинете Да Го Користите Веднаш Откако Непријатно Чувство!.ТОПЛО СОВЕТИ : Може да предизвика АЛЕРГИСКА РЕАКЦИЈА.Ве молиме да земете во КОЖАТА ТЕСТ во СЕКОЕ ВРЕМЕ пред да направите маникир.Прекинете да го користите веднаш откако непријатно чувство!ПРИМЕНА : 1. Притисни, Се Сече, И Уреденост На Cuticle,2. Датотеката Работ И На Површината На Ноктите Рамномерно Важно Да Се Задржи На База На Гел Се Придржуваат До Површината На Ноктите,3. Чисти И Суви Нокти,4. Нанесете ТЕНОК Премаз На База на Гел—Лек,answer : ___________________________ NOTE : База Гел Ќе Изгледа Како тоа е се Уште Влажни И Лепливи По Излечи, Нормална, Ова ви Помага Да се Придржуваат до Бојата Гел, Само се Движи Кон Следниот Чекор.5. Нанесете ТЕНОК Слој На Боја Гел—Лек,6. Се применува Вториот ТЕНОК Слој На Боја Гел—Лек,7. Нанесете ТЕНОК Слој На Врвот Гел—Лек, Направено.Answer : ___________________________ NOTE : Не се Однесуваат На Врвот Гел два Пати По Првиот Слој На Врвот Гел Излечи Бидејќи Овие НЕ Се ИЗБРИШЕ ВРВОТ ГРБ.СОВЕТИ ЗА ГЕЛ ЗА АПЛИКАЦИЈА : (1).Не се Применуваат Премногу Гел На Нокти Секој Пат,(2).Не се Однесуваат На Гел Премногу Блиску До Cuticle Област.(3).Капа На Работ На Ноктите Совет на Крајот На Секое Време Примена на Гел, Но Не Капа На Работ Со Премногу Гел.(4).Препорачуваме LED Светилка На 48 W.(5).Имајте На Гел Шише Далеку Од LED Светилка за Време на Вашето Барање И обезбедување На Ззп По Употребата.

Главните својства