.

TWAYRDIO 144/430MHz Радио Антена SMA-Машки Конектор VHF/UHF Тактички Антена 31.5 во за YAESU-апарат vx-1R-апарат vx-2R-апарат vx-3Р двонасочна Радио

TWAYRDIO 144/430MHz Радио Антена SMA-Машки Конектор VHF/UHF Тактички Антена 31.5 во за YAESU-апарат vx-1R-апарат

DEN 549.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Фреквенција : 144/430 MHz.Конектор Тип : SMA-Машки.Компатибилен со повеќето двонасочна радио има SMA-Женски антена конекторот.Стекнат : 5.2 d Bi; MAX Моќност : 10 Watt; Должина : 31.5 во.Погодна за активности на отворено како што кампување, планинарење.КС тактички антената што е компатибилен со дел од yaesu kenwood icom alinco двонасочна радио.Ако вашиот радио модел не е соодветен, ве молиме да пребарувате други предмети во нашата продавница или испратете ни го вашиот број на моделот.Ние ќе ви помогне да се најде еден кој е погоден за вас.TWAYRDIO 144/430 MHz Радио Антена SMA-Машки Конектор VHF/UHF Тактички Антена 31.5 во за BAOFENG UV3 R YAESU-апарат vx-1 R-апарат vx-2 R-апарат vx-3Р двонасочна Радио.

Главните својства