.

Mirah Belle - Тиква Семе - Себум Балансирање Лице Масло - Мазна и Инфекција Склони Кожата - Спречува појава на Акни и Флеки - Вегетаријанска храна, Органско - 30 ml

Mirah Belle - Тиква Семе - Себум Балансирање Лице Масло - Мазна и Инфекција Склони Кожата - Спречува појава

DEN 600.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Типот на кожата : Нормална до Мрсна Кожа.Состојки : Тиква Семе на Нафта, Argan Масло, Сончогледово Масло и Маслото од Јојоба.Органски, Природни, Вегетаријанци, Без Суровост.Нашите производи се рачно изработени со користење само на тоа му треба одговорен однос извори, премија состојки од Мајката Земја.Секој еден е внимателно избран за нивната корист за вашата кожа, и да се осигура подмладителен искуство.Органски Нега на Кожата има за трансформација магија.Нежна врати на центар која ги поврзува вас, до вашиот preciousness.Нека тие моменти на допир се пополни со љубов и јадев од кожата на душата.Се истражуваат со Mirah Belle и открие вашата Убавина Ритуал.Тиква Семе на Нафта е многу хранлива и emollient масло богато со витамин Е, моќен антиоксидант.Богата со есенцијални масни киселини кои го регулираат кожата нафта (себум) производство, тоа е одлично и за мрсна/акни-склони кожата и сува оштетена кожа.Тоа помага против казна на лицето линии може да биде корисно за воспалена кожа.Ценети за својата способност да се подобри квалитетот на кожата, argan масло, богато со витамин Е, природни squalene, фитостероли и есенцијални масни киселини, помага во намалување на брчките и фините линии.Тоа содржи природни анти-воспалителни агенси кои помагаат да се смири воспалена кожа, на себум регулирање својства, кои помагаат да се намали појавата на кариес.Еден од најпознатите навлажнувачки растителни масла, сончогледот е лесно да се апсорбираат и може да се користи за сите типови на кожа.Тоа е богато со есенцијални масни киселини и витамин Е што го прави особено корисни за сува или деликатна кожа.Неговата ниска comedogenic резултат значи дека тоа е помалку веројатно да се блокира порите која може да доведе до флеки.На сончогледово масло ние ги користиме во нашите лицето масла е исполнет со голем број на различни органски растенија, во зависност од формула.Нашите органски лице масла се одлични за сите типови на кожа.Мислам на нив, како храна за убава кожа.

Главните својства