.

LUVERNE 321123-321122 Пролер Max Обичај Црна Челик Камион Решетката Стража, Одберете Ford F-250, F-350 Супер Должност

LUVERNE 321123-321122 Пролер Max Обичај Црна Челик Камион Решетката Стража, Одберете Ford F-250, F-350 Супер

DEN 432.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Тоа карактеристики тешки-должност 2" цевки, со удари со тупаници челик центарот дел и возило-специфичен дизајн за секој камион.Ова е особено корисно за одржување на поголеми, го крена пикап камион.Некои зборови никогаш не биле наменети за да се опише вашиот камион, и тоа трае одреден тип на работливост камион додаток за да се исполнат вашите очекувања.Оваа решетка guard карактеристики на удирани со тупаници челик центарот дел, возило-специфични светлата четка чувари и еден-парче конструкција за сигурен пред крајот заштита.Оваа тешки-мерач мрежа не само додава стил на Пролер Max но, исто така, се зголемува заштита за вашиот решетка, заштитен од карпи, остатоци и други закани.ЛОГОТО СЕ ОТКРИЕ.Нејзините тешки-должност uprights гром директно на рамката на камионот, со користење на висока јачина на челик заграда и не-вежба за инсталација (ЗАБЕЛЕШКА : Загради за прикачување на оваа решетка guard се вклучени но испраќаат одделно).На Пролер Max скара стража, исто така, доаѓа во две издржливи завршница опции.МАКС ЗАШТИТА.Тоа, исто така, има 2-инчен дијаметар заварени цевки во цврст дизајн.Центарот дел карактеристики нашиот потпис на логото открие со contoured хоризонтални цевки за да додадете уште поголема заштита и зголемување на структурна стабилност.Овој камион скара guard е опремен со интегриран 4-инчен дното чекор кој обезбедува корисен чекор до кога работи под хаубата.Да се направи Пролер Max решетката guard дури и повеќе ефективни за вашата работливост камион, има вграден-во дното чекор што обезбедува лесен пристап под хаубата, особено на поголемите, полна големина магнети.ИНТЕГРИРАНИ ЧЕКОР.Оваа решетка guard инсталира без дупчење потребни и се вклопува одберете модел години на Ford F250 Супер Должност и F350 Супер Должност (ЗАБЕЛЕШКА : Компоненти брод одделно).Подолу центарот дел е вграден во 4" широк чекор со не-пропадна, дијамант гази.Двојно наредени страна четка чувари уникатно контура за да пред крајот на секој камион апликација и функција 3/8" жици за зголемување на светлата заштита.Да гордо прикажи ги исклучите вашиот камион логото, оваа решетка guard карактеристики уникатно contoured цевки кои се заврши на центар лого за потпис акцент.

Главните својства