.

Dericam веб Камера Маска, 3 Пакет за Приватност на веб Камера Shutter Штити Леќа Капа Худ Покрие со Силно Лепило, Заштита на Приватноста и Безбедноста, за HD Камера

Dericam веб Камера Маска, 3 Пакет за Приватност на веб Камера Shutter Штити Леќа Капа Худ Покрие со Силно Лепило,

DEN 530.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Оваа веб камера поклопецот е додаток на лаптоп веб камера.PRIVACY PROTECTOR.Веб камера покрие overs вашите веб-камера кога не е во употреба, и го спречува веб хакери од Шпионирање на вас.Тоа е совршен за да се обезбеди приватност, безбедност и мир на умот да се поединци, групи, организации, компании и влади.Не се меша со web употреба или индикатор светлина.Тоа не го оштети вашиот уред во која било начин.Издржлив и лесен за употреба со високо-одделение издржлива пластика, се придржува со двојно двострано лента.Задоволителна По-продажбата на Услугата : Доколку имате било какви прашања, Ние ќе ви обезбедиме со пријателски услуги и задоволително решение.Веб КАМЕРА ПОКРИЕ ја ШТИТИ ВАШАТА СИГУРНОСТ И ПРИВАТНОСТ - Некој може да се гледа преку вашата веб камера, без тебе дури и знаејќи - Има се повеќе и повеќе сајбер напади се случуваат во секојдневниот со ransomware преземање на слики на лица и бара плаќање - само начин да се заштити вашата приватност е да се покрие камерата кога не го користите.Оваа веб камера опфаќа може да те спаси од ова.Оваа shutter ви овозможува флип капа toeither го користите или да го блокира вашите веб-камера со леснотија.Лесен за Инсталација : Користете сува крпа за да ја исчистите површината на уредот е веб камера, потоа отстранете ја со 3-М селотејп од задниот дел на камерата Излизгајте го поклопецот, насочете го леќи и да го прикачите на заштитниот поклопец на објективот, и цврсто притиснете за 15 секунди за да се постигне силен, но не-постојани печат.Пакување вклучуваат : 3 пакет.

Главните својства