.

ДНК Motoring ХЛ-HPL-CSIL14-Б.К.-СУМ Црна Ореол Проектор Фарови Замена За 14-15 Silverado 1500

ДНК Motoring ХЛ-HPL-CSIL14-Б.К.-СУМ Црна Ореол Проектор Фарови Замена За 14-15 Silverado 1500

DEN 8872.08

Износ
Во форма достапна за нарачката

Plug-N-Игра Операција, Директна OE Fitment или Замена за Акции Единица.Доаѓа со Комплетен Сет на Светла (за Возачот и Совозачот Страна).Носи Различен Изглед за да Veichle дека Одлично за Покажуваат го Користите или да го Замени Стариот и Носи Фарови.Не бара Измена или Дупчење.Висок/Низок Зрак Светилки НЕ се Вклучени.Боја : Црна Домување / Amber Агол.Сијалица Модел : 9005 Висок / H11 Ниска Зрак (Светилки Вклучени).Зрак Тип : Проектор Ниска Греди.Другиот Дел Број : GM2502389/GM2503389/GM2502395/GM2503395/GM2502410. 14-15 Silverado 1500. Plug-n-Игра Операција, Директна Топ-На OE Fitment или Замена за Акции Единица.Не бара Измена или Дупчење.Забелешка : Инсталацијата настава не е вклучена.Професионални installer-от е препорачливо.Одржување на вашето возило фарови е од клучно значење за вашата безбедност на патот, како и безбедноста на другите, особено во inclement временските услови или во текот на вечерните часови.Вашиот фарови им овозможуваат на другите да се видиме и да ја зголемите вашата видливост во средини кои се помалку од идеална, па тоа е од витално значење за правилно одржување на нив.Добиете вашата фарови проверуваат за да бидете сигурни дека тие се навистина помагање и не презентирање на непотребни ризици.Препорачливо е дека фарови се насочени најмалку еднаш годишно, бидејќи нивните прилагодувања може да се менуваат со тек на време поради било кој број на фактори.Нашите професионални техничари прават тешки за истражување и развој во тестирање автомобил апликации и опрема за нашите производи.Ние, исто така, направи ригорозни тестирање на сила, издржливост, како и долговечност на материјалот со цел да бидете сигурни дека кога производот ќе пристигне на потрошувачите крајот дека е подготвен да оди без грижи.На светла (headlamp) е светилка во прилог на предната страна на возилото, да го осветли патот напред.Светлата перформанси постојано подобрување во текот на автомобилот возраст, од страна на поттикна голем диспаритет помеѓу дневно и ноќно сообраќај фатални случаи.Фарови се еден од најважните компоненти на вашето возило; тие ќе ви овозможи да се види на патот пред вас јасно во текот на ноќта и во секој случај на лоши временски услови кои можат да произлезат.Нашите фарови надградба на лицето на вашето возило, со јасен стил и екстремни опсег.

Главните својства