.

Aexit Дијамант Обложени Дупка Пили & Додатоци Дупка Видов Вежба Малку 16mm Сечење Кол 51mm Долго 4pcs Дупка Видов Поставува за Стакло

Aexit Дијамант Обложени Дупка Пили & Додатоци Дупка Видов Вежба Малку 16mm Сечење Кол 51mm Долго 4pcs Дупка

DEN 367.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Сечење Дијаметар : 16mm / 0.63"; Име на Производ : Стакло Дупка го Видел.Материјал : Метал,Дијамант Обложени; Пакет Содржина : 4pcs x Стакло Дупка го Видел.Тежина : 65g; месо тело Големина : 7mm / 0.27".Вкупна Должина : 51mm / 2"; Главна Боја : Сребро на Ѕвонење.Дупка Видов Длабочина : 32-милиметри / 1.26".Специјално за стакло отвори , крајната дупка видов за е тешко да се намали материјали, Со Посебен дизајн на дијамант лемење, на работ од виде ножот ќе биде слободен за сечење, ефикасноста на сечење ќе се подобрат во голема мера.Карактеристики : Направен од висок квалитет на дијамантски прав electroplating.Сечат дупки непречено, tidily, со од скршени рабови и вибрации феномен.Мала инцизија отпор, зголемување на брзината на сечење дупки, лесно да ги красат по grooving и лесно да се .Одлични резултати во стакло.Вниманието : Ова стакло дупка видов треба да се користи во ниска брзина, околу 800-1000r во минута.Со цел да се продолжи животот на ова стакло дупка видов, кога обработка, ве молиме додадете во coolant течности или вода.Работат без ладење е забрането.Ова стакло дупка видов само може да се користи во сечење дупки на стаклото.

Главните својства