.

Bienfang Бристол 9-Инчен од 12-Инчен Хартија Подлога, Мазна Површина, 20 Листови

Bienfang Бристол 9-Инчен од 12-Инчен Хартија Подлога, Мазна Површина, 20 Листови

DEN 921.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

9-Инчен од 12-инчен лепак-граница подлога, 20 листови. 146lb, Киселина-слободниот труд.Мазна површина.Идеален за употреба со пенкало & мастило и маркери.Мазна површина текстура за цртање. 146 Pouds. 20 листови.Киселина Слободни.Тешка тежина, бела цртеж на хартија со мазна површина текстура.Користете го кога треба цртеж хартија што е киселина слободни.Одличен за влажни медиуми, airbrush, светлина мие, пенкало и мастило, и молив.Хартија не тока кога се сретна медиуми се користи.

Главните својства