.

Не Контакт Нивото на Водата Сензор, Течни Ниво Сензор Не-Контакт PNP Излезен Интерфејс IP67 Водоотпорен XKC-Y25-PNP 24V

Не Контакт Нивото на Водата Сензор, Течни Ниво Сензор Не-Контакт PNP Излезен Интерфејс IP67 Водоотпорен XKC-Y25-PNP

DEN 350.16

Износ
Во форма достапна за нарачката

Примена : Течност светло е погодна за автоматска контрола, канализација за заштита на животната средина, вода кула анти-сува горење контрола, земјоделски машини, апарати за домаќинство, аквариум со вода контрола, летало течни сензор.Функција : Течни ниво сензор може да се открие течна, прашкаста, particulate matter.Точни и Стабилна : Не контакт течни ниво сензор е погодна за течни сензори во различни контејнери.Стабилни Перформанси : Капацитивни течни сензор чиста електронски коло структура, не-механички работи режим, стабилни перформанси и долг живот.Силна Компатибилност : Силна компатибилност, преку различни не-метални контејнери, како што се пластика, стакло, керамика, итн., уреди со покажувач на растојание до 20mm.Функција : 1. Примена : Течност светло е погодна за автоматска контрола, канализација за заштита на животната средина, вода кула анти-сува горење контрола, земјоделски машини, апарати за домаќинство, аквариум со вода контрола, летало течни сензор 2. Функција : Течни ниво сензор може да се открие течна, прашкаста, particulate matter 3. Точни и Стабилна : Не контакт течни ниво сензор е погодна за течни сензори во различни контејнери 4. Стабилни Перформанси : Капацитивни течни сензор чиста електронски коло структура, не-механички работи режим, стабилни перформанси и долг живот 5. Силна Компатибилност : Силна компатибилност, преку различни не-метални контејнери, како што се пластика, стакло, керамика, итн., уреди со покажувач на растојание до 20mm Спецификација : Предмет Тип : Сензор Работен Напон : 24 V Индукција Принцип : Капацитивни Течни Ниво Сензори Излез Форма : PNP Модел : XKC-Y25-PNP Време на Одговор : 500ms Излезна Струја : 1~100m A Работна Средина Температура : -10~100°C Индукција Дебелина (Чувствителност) Опсег : ≤20mm Ниво Грешка : ±1.5 mm Влажност : 5%~100% Материјал : ABS Водоотпорни Перформанси : IP67 Пакет Листа : 1 x Сензор .

Главните својства