.

СТП Пренос Појас,Полиуретан Круг Лента за Возење на Пренос за Возење Пренос во Пакување Машина, Печатење Машина, се Врти Машината, Вози Мотор, Порцелан Тули итн. (8mm5

СТП Пренос Појас,Полиуретан Круг Лента за Возење на Пренос за Возење Пренос во Пакување Машина, Печатење Машина,

DEN 494.16

Износ
Во форма достапна за нарачката

♥СТП круг појас, исто така познат како СТП круг појас главно висок квалитет на СТП честички како сиров материјал кој е произведен по прочистување обработка прецизност машини наука има многу висока отпорност на тензија затегнувачка цврстина. ♥Оваа Полиуретан круг појас е мазна површина, и висока цврстина. ♥Отпорност на абење и отпорност, лесно да се заварување, лесна инсталација, долг животен век. ♥Тоа може да го замени традиционалниот гумени производи, како што се стаклени влакна материјали за изолација дрво. ♥Користи за возење на пренос во пакување машина, печатење машина, се врти машината, вози мотор, порцелан тули итн.Карактеристики : СТП круг појас, исто така познат како СТП круг појас главно висок квалитет на СТП честички како сиров материјал кој е произведен по прочистување обработка прецизност машини наука има многу висока отпорност на тензија затегнувачка цврстина Оваа Полиуретан круг појас е мазна површина, и висока цврстина отпорност на Абење и отпорност, лесно да се заварување, лесна инсталација, долг животен век може да се замени традиционалните гумени производи, како што се стаклени влакна материјали за изолација дрво што се Користи за возење на пренос во пакување машина, печатење машина, се врти машината, вози мотор, порцелан тули итн Спецификација : Материјал : Полиуретан Боја : портокал Големина(Опционално) : 2mm*10m, 3мм*10m,4mm*10m, 5mm*10m, 6mm*10m, 8mm*5m, 10мм*3м, 12mm*3м, 15mm*3m Површината : се изедначи Тежина : Околу.40g~500g/1.4 оз~17.6 оз Пакет листа : 1 * Полиуретан Круг Појас.

Главните својства