.

GEARWRENCH Ratcheting Комбинација Клуч 14mm, 12 Точка - 9114D

GEARWRENCH Ratcheting Комбинација Клуч 14mm, 12 Точка - 9114D

DEN 546.72

Износ
Во форма достапна за нарачката

Водечки производител на високо квалитетни алатки.Направен да издржи дури и на најсложените работни места.Меѓународно реноме за нашите разновидна палета на производи.Сите наши производи се дизајнирани со барањата на професионалните во умот.Доверливи, со цел, и се користи од страна на експерти.Површината Вози обезбедува посилна контрола на сврзувачки елементи, намалување на fastener заокружување.Елегантни главата дизајн овозможува пристап до тесни места каде ratchet нема да се вклопи.Ratcheting кутија-крај потреби како што е малку што е 5 степени да се движат fastener VS 30 степени за стандардни кутија крајот клучеви.Опрема Клуч -Нозе е мал ratcheting кутија крајот овозможува пристап до тесни места каде ratchet и грло или конвенционален ratcheting кутија крајот ќе не собере.Менувачот Клуч се движи fastener по било која должина на навој род без воопшто да треба да се отстрани клуч од fastener.Површината Вози кутија крајот практично го елиминира заокружување на сврзувачки елементи.Материјал Тип : Целосно појачани челик, Парчиња (количина.) : 1, Комбинација Тип : Отворена/заградени, Точка Големина (количина.) : 12, Ratchet Глава : Да, Метрички Големина(s) (mm) : 14, Заврши Тип : Никел-хром Позлатен Огледало.

Главните својства