.

gazechimp Соларна Светилка 100LED ПИР Сензор за Движење на Отворено Ѕид Светлина IP65 Градина Патио - 1pcs

gazechimp Соларна Светилка 100LED ПИР Сензор за Движење на Отворено Ѕид Светлина IP65 Градина Патио - 1pcs

DEN 1199.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Напојуван со соларна енергија : соларен панел е на врвот на светилка.Тоа автоматски ќе продавница електрична енергија во текот на денот.Ве молиме инсталирајте ја производ на директно сонце место.Ова Отворено Сончевата Светлина е безжичен.Можете да го инсталирате на ѕид.IP65 отпорен на вода : IP65 водоотпорен материјал.Тоа може да работи во различни видови на weathers како врне снег ang магла.Мулти-функционални, погоден за градина, aisle, тремот, двор или патеката.ПИР сензор за движење : чувствителните ПИР сензор за светлина, може да се открие луѓе движење,сензори растојание : 26-36 нозе, Таа автоматски ќе се контролира светлината и исклучување.Долги работни часови : Ако целосно recharges батеријата повеќе од 8 часа, со директно сонце, тоа ќе го задржи осветлување повеќе од 8 часа.Опис : - Мулти-функционални, погоден за градина, aisle, тремот, двор или патеката - сензор за Движење : чувствителните ПИР сензор за светлина, може да се открие луѓе движење,сензори растојание : 26-36 нозе, Таа автоматски ќе се контролира светлината и исклучување. - Отпорен на вода : IP65 водоотпорен материјал.Тоа може да работи во различни видови на weathers како врне снег ang магла. - Долги работни часови : Ако целосно recharges батеријата повеќе од 8 часа, со директно сонце, тоа ќе го задржи осветлување повеќе од 8 часа. - Напојуван со соларна енергија : соларен панел е на врвот на светилка.Тоа автоматски ќе продавница електрична енергија во текот на денот.Инсталирате производ на директно сонце место. - Супер светло : Многу посветла од останатите светилки. 100 Leds и секоја светлина има врвен-светло око-заштитна, треперење бесплатно и без зрачење LED светла за осветлување.Спецификација : - Влезен Напон : 3.7 V - Вкупна моќ : 10 W - Сијалица тип : LED - Светло извор : Сончевата Светлина - LED кол : 100pcs LED - Соларен Панел : 5.5 V 1.43 W - извор на Енергија : 3.7 V 1200m AH - Полнење на часови : 4-6 H - Работно време : 8-12 H - Контрола начини : Светло/ ПИР - Сензор агол : 120° - Сензор за дистанца : 5-6m - Заштита одделение : IP65 - Материјал : ABS - Size : Прибл.13x9.7x5.3cm/5.12x3.82x2.09inch Package Вклучува : Пакет 1 : 1 Парче Соларна Енергија Light1 Парче Manual Package 2 : 2 Парчиња Соларна Енергија Light1 Парче Manual Note : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ве молиме овозможи 1-3мм мерење на отстапување се должи на рачно мерење.

Главните својства

- Input Voltage:
3.7V
- Total power:
10W
- Bulb type:
LED
- Light source:
Solar Light
- LED quantity:
100pcs LED
- Solar Panel:
5.5V 1.43W
- Power source:
3.7V 1200mAH
- Charging hours:
4-6H
- Working hours:
8-12H
- Control modes:
Light/ PIR
- Sensor angle:
120°
- Sensor distance:
5-6m
- Protecting grade:
IP65
- Material:
ABS
- Size:
Approx.13x9.7x5.3cm/5.12x3.82x2.09inch
Package Includes:
Package 1:
1 Piece Solar Power Light :
1 Piece Manual :
Package 2:
2 Pieces Solar Power Light :
1 Piece Manual :
Due to the different monitor and light effect, the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures. :
Please allow 1-3mm measuring deviation due to manual measurement. :