.

ФДУ Buna-N Гумени Ролна Без Лепило - 50A - 1/16 Дебела x 36 Широк x 10 ft. Долго

ФДУ Buna-N Гумени Ролна Без Лепило - 50A - 1/16 Дебела x 36 Широк x 10 ft. Долго

DEN 1982.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Облик : се Тркалаат; Материјал : Buna-N; Одделение : Храна; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/16"; Width : 36"; Должина : 10 ft.Боја : Бела; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.3; Солза Сила : 22 N/mm; Компресија на Сет : 0.35; Густина : 1.40 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BF 507, ФДУ 21 CFR 177.2600. Оваа формулација е направен на ФДУ во согласност материјали за храна, пијалаци и фармацевтски апликации.Buna-N е идеален за масла, greases, горива, и нафтени апликации.Тоа, исто така, работи добро со вода и благ хемикалии и има одлични физички својства што го прави цврсти и издржливи.

Главните својства