.

Rockford Fosgate P3-1X12 Удар Една 12 Пренесен Натоварени Куќиште Subwoofer

Rockford Fosgate P3-1X12 Удар Една 12 Пренесен Натоварени Куќиште Subwoofer

DEN 2042.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

На P3-1 X12 е еден P3 12" DVC subwoofer во vented куќиште дека репродуцира ниски бас фреквенции прецизно со висока излезна SPL (Звучен Притисок).На P3-1 X12 vented натоварени куќиште е Внатрешно жичен да се создаде 1-Ohm засилувач оптоварување со моќност ракување од 600 W RMS / 1200 W Max.Удар Натоварени куќишта се изградени со трајни 5/8" МДФ материјал и функција заштитен висок проток, ниски-бучава порта со висок тековната обврзувачки мислења за максимална јачина на протокот на звучникот во внатрешноста.На P3-1 X12 натоварени комплет мерки на 15.125" x 19.125" x 15.75" (Hx Wx D).Познатиот Rockford Fosgate изградба на квалитетот, со целосна 1 година гаранција кога набавува од овластен Rockford Fosgate препродавач.Повеќето пригоден начин за да се добие ниска фреквенција бас во вашиот систем е да drop-in Удар натоварени комплет.Не се зборува за ѓубре во багажникот, се зборува исто вистински Удар woofers достапни одделно.На P3-1 X12 е една 12" Удар P3 DVC subwoofer во Rockford Fosgate изграден vented куќиште, со моќ за ракување од 600 W RMS и жичен на 1-Ohm оптоварување.Rockford Fosgate е Удар натоварени куќишта се изградени со трајни 5/8" МЕДИЈАПАН и е наместена од страна на нашите компјутерски поддржано проектирање на софтвер за да се обезбеди квалитет на звук и висок излез.Удар P3 натоварени куќишта функција слични тонски перформанси, како P2 & P1 модели, но со повисоко енергетско управување капацитет и двоен глас калеми да ја испорача бас можете да се чувствуваат!.На Rockford Fosgate прецизност-изградена куќиште и Удар на subwoofer направи P3-1 X12 идеално решение да брзо и лесно да додадете сериозни бас на вашиот систем.Само жица тоа до вашиот постоечки компатибилен засилувач и слушнете бум!.

Главните својства