.

DC 12~36V Притисок Трансдуцерот, Трајни Висока Температура Силикон Притисок Сензор Трансдуцерот Испраќачот за Течен Гас Пареа

DC 12~36V Притисок Трансдуцерот, Трајни Висока Температура Силикон Притисок Сензор Трансдуцерот Испраќачот за

DEN 1319.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

ЕДНОСТАВНА ОПЕРАЦИЈА : мала тежина и малата големина, удобен да го инсталирате и да работат.УПОТРЕБА : Тоа може да се измери мерач на притисок, апсолутен притисок и негативен притисок.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : Овој притисок трансдуцерот користи силикони сензор.ШИРОКА ПРИМЕНА : Работи за гас, течни и пареа која не се корозивни за да не ' рѓосувачки челик.ПО ПРОДАЖБА : Ако имате било какви други прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате во првиот,и ние ќе се обидеме потрудиме да услуга за вас.Спецификација : Тип : Силикони притисок трансдуцерот Мерење на Течности : Гас, течни и пареа (која е не-корозивен да не ' рѓосувачки челик) Мерен Опсег : 0~1.6 MPa Точност : 0.2%, 0,5% На Излезниот Сигнал : 4~20m A DC или 1~5 VDC (нормално 4~20m A DC) Преоптоварување на Капацитетот :

Главните својства

Type:
Silicone pressure transducer
Measuring Fluid:
Gas, liquid and steam (which is non-corrosive to stainless steel) 
Measuring Range:
0~1.6MPa
Accuracy:
0.2%, 0.5%
Output Signal:
4~20mA DC or 1~5VDC (normal 4~20mA DC)
Overload Capacity:
Temperature Drift:
0.02%FS/
Power Supply:
12~36VDC (normal 24VDC
Fluid Temperature:
-40~150
Ambient Temperature:
-30~80
Ambient Humidity:
Load Resistance:
1000Ω
Weight:
283g / 10oz (approx.)
Package list:
1 * Pressure Transducer :