.

Не Контакт Нивото на Водата Сензор, XKC-Y26A-V Течни Ниво Сензор 5~24V Високо и Ниско Ниво на Сигнал на Излез IP65 Капацитивни Не-Контакт

Не Контакт Нивото на Водата Сензор, XKC-Y26A-V Течни Ниво Сензор 5~24V Високо и Ниско Ниво на Сигнал на Излез

DEN 370.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

Примена : На течни сензор се користи за надворешниот ѕид на неметални цевки што не се во директен контакт со течности, и нема да биде corroded со течности, како што се силни киселини и бази, и не ќе бидат погодени од скалата или други остатоци.Функција : Течни ниво сензорот има интелигентни течни ниво референца на вредноста и течни ниво мемориска функција, течни ниво статус на екранот на владата, која може да се реализира мулти-точка серија конекција.Точни и Стабилна : Не контакт течни ниво сензор е точна и стабилна, и може да открие врела вода ниво.Стабилни Перформанси : Капацитивни течни сензор чиста електронски коло структура, не-механички работи режим, стабилни перформанси и долг живот.Силна Компатибилност : Продорен сите видови на не-метален контејнер цевки, како што се пластика, стакло, керамика, итн.Дијаметарот на индукција цевка е 3~10мм; тоа е погоден за сите видови на пластични цевки, гумени цевки, најлон цевки, и стаклени цевки.Ниво за откривање.Функција : 1. Течноста сензор се користи за надворешниот ѕид на неметални цевки што не се во директен контакт со течности, и нема да биде corroded со течности, како што се силни киселини и бази, и не ќе бидат погодени од скалата или други остатоци 2. Течни ниво сензорот има интелигентни течни ниво референца на вредноста и течни ниво мемориска функција, течни ниво статус на екранот на владата, која може да се реализира мулти-точка серија конекција 3. Не контакт течни ниво сензор е точна и стабилна, и може да открие врела вода ниво 4. Капацитивни течни сензор чиста електронски коло структура, не-механички работи режим, стабилни перформанси и долг живот 5. Силна компатибилност, продорен сите видови на не-метален контејнер цевки, како што се пластика, стакло, керамика, итн.Дијаметарот на индукција цевка е 3~10мм; тоа е погоден за сите видови на пластични цевки, гумени цевки, најлон цевки, и стаклени цевки.Ниво за откривање на Спецификација : Предмет Тип : Течни Ниво Сензор Работен Напон : 5-24 (V) Индукција Принцип : Капацитивни Течни Ниво Сензори Излез Форма : Високо и Ниско Ниво на Сигнал и подрачје На Примена : Течни Сензори Во Различни Контејнери Модел : XKC-Y26 A-V Излезен Напон (на Високо Ниво) : Вин Излезен Напон (Ниско Ниво) : 0 V Време на Одговор : 500m S Излезна Струја : 1~100m A Работна Средина Температура : 0~75°C Дијаметар Спектар На Цевка се Користи : 3~10мм Ниво Грешка : ±2mm Влажност : 5%~100% Материјал : ABS Водоотпорни Перформанси : IP65 Пакет Листа : 1 x Сензор.

Главните својства