.

16 Dram Пластични Ампули, Црна Полипропилен Реверзибилна Капа Ампули

16 Dram Пластични Ампули, Црна Полипропилен Реверзибилна Капа Ампули

DEN 117.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Големина : 16 Dram.Димензии : 93 (H) x 40 (D), Случај Тежина : 4.00 lb.Материјал : Црна Полипропилен Пластика. 48 по Случај.SKS нуди црна полипропилен ампули поврзан со двојна намена дете отпорни капи.Овие црни пластични ампули функција висока отпорност, внатрешниот и надворешниот провира за употреба со компатибилен реверзибилна дете отпорни капи, и нетранспарентно ѕидови за лесно пакување светлина чувствителни производи.Детето отпорни капи се отворање и затворање на насоки означен на врвот, L-облик база провира за дете отпорни печат, и постојано врвот провира, која може да се користи за да флип на капи во текот на една не-дете отпорни на затворање опција.Изберете овие дете отпорни ампули за голем број на производи кои би можеле да вклучуваат лекови, КБР производи, и повеќе.

Главните својства