.

Capri Алатки 16 мм Комбинација Клуч, 12 Точка, Метрички, Хром (1-1316)

Capri Алатки 16 мм Комбинација Клуч, 12 Точка, Метрички, Хром (1-1316)

DEN 191.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Метрички Големина : 16 mm Премиум Хром Vanadium челик.Вклучени компоненти : клуч.Пакет Димензии : 2.0 L x 20.5 H x 4.6 W (сантиметри). 12 Точка.Метрички големина : 16 mm.Премиум Хром Vanadium кован челик со комплетен 10-чекор држава на уметноста термичка обработка процес, изградени за сериозни професионалци во висок вртежен момент средина.Изградени повеќе отколку повеќето други стандард-шема клучеви, кои ви даваат повеќе потпора и пристап до тешко да се постигне места.Беспрекорна хром позлата, постигнува преку темелно полирање и внимателна примена на хром заштитна позлата, обезбедува трајност и отпорност на корозија. 12-точка Wave Drive кутија крајот трансфери вртежен момент рамномерно и го спречува оштетување и заокружување на гром, 15-степен форумот за зглоб прием и работа во тесни места.Оваа Capri Алатки Комбинација Клуч е направен за сериозни професионалци во висок вртежен момент средина.Ние ги користиме најчиста премиум Хром Vanadium челик и заврши 10-чекор држава на уметноста термичка обработка процес, да се направат овие комбинација клучеви.Резултатот е збир на комбинација на клучеви кои не се скрши под висок вртежен момент притисок.Секоја комбинација клуч беше подложен внимателни полирање и заштитни позлата процесот да се постигне својата беспрекорна полски.Изградени подолго од стандардните-шема клучеви, нашите клучеви ви даде повеќе потпора и пристап до тешко да се постигне места.На 12-точка кутија крајот има нашата Wave Drive дизајн кој трансфери вртежен момент рамномерно и го спречува оштетување и заокружување на гром. 15 степени агол форумот ви даде зглоб царинење и исто така ви помага да се движите во тесни места.Тешка должност, со висок квалитет се тркалаат платно торбичка е овозможен за да се носат овие комбинација клучеви.Метрички големина : 16 mm.На Capri Алатки Комбинација Клуч Сет ги исполнува ASME B107.100 стандарди.

Главните својства