.

Безболно Перформанси 20205 Класичен-Плус Индивидуализира Шасија Темперамент за 73-87 ГМ Пикап Камион, 27 Кола

Безболно Перформанси 20205 Класичен-Плус Индивидуализира Шасија Темперамент за 73-87 ГМ Пикап Камион, 27 Кола

DEN 2131.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Печатени Жици и Полна Боја за Инсталација Рачно : Секоја жица е отпечатена со колото за идентификација и користи генетски модифицирани боја кодови за лесна инсталација; Спарени со многу детални полна боја за инсталација рачно, Безболно го прави мачна задача едноставна.Надгради ATO перки осигурувачи : Оставете застарена стакло осигурувачи во минатото каде што припаѓаат и ажурирање на современите перки осигурувачи.Машина Crimped Осигурач Блок : Безболно користи OE стил машина crimping и пред се укина осигурач блок, оставајќи инсталерот со само еден крај да се прекине.Американската Направил, Американската Горд Од 1990 година : Секој Безболно подигнат со гордост се произведени во Форт Ворт, TX, каде што, исто така, персоналот на нашите неспоредлив Техничка Поддршка на одделението.; Е потребна помош во текот на инсталирате..едноставно ни даде на повик.TXL Жица : Кога сигурност и перформанси не може да биде компромитиран, сакате TXL - не се евтини основно жица ќе најдете во други harnesses; Висок влакно смета бакар и високо-квалитетна изолација, го прави за висока отпорност на триење и лесно рутирање.одговара тип : Возило се Специфични.Овој 27-коло 1973-1987 GMC/Chevy Безболно жици се подигнат е дизајниран да се вклопуваат во камиони, Блејзери, и Suburbans, дали C10, C20, или C30. Се одликува со една фабрика стил bulkhead конектор, овозможувајќи за лесно монтирање на осигурач блок во фабрика за локација, и има многу на фабриката конектори веќе инсталиран на искористување надвор од кутијата.Вклучувајќи конектори за : го вклучите светлата, dimmer прекинувач, wiper мотор, откопчување, компресор мотор & прекинувач, компресор отпорник, и инструмент табла.Секоја жица е прилагодено печатени со плочки за идентификација, како и користење на генетски модифицирани боја кодови за лесна инсталација.Жица вашиот Squarebody еднаш и жица тоа право со Безболно!Ова се подигнат не поддржува фабрички инсталирана TBI вбризгување на гориво или компјутерски контролирани карбураторите.Не за поддршка на задните моќ стакло, заден се одмрзне, или задното A/C/Топлина - многу од овие предмети се одделни од OE шасија темперамент.

Главните својства