.

Безболно Перформанси 10201 Класичен-Плус Индивидуализира Шасија Темперамент - ГМ Внесени Column - 28 Кола

Безболно Перформанси 10201 Класичен-Плус Индивидуализира Шасија Темперамент - ГМ Внесени Column - 28 Кола

DEN 7451.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Печатени Жици и Полна Боја за Инсталација Рачно : Секоја жица е отпечатена со колото за идентификација и користи генетски модифицирани боја кодови за лесна инсталација; Спарени со многу детални полна боја за инсталација рачно, Безболно го прави мачна задача едноставна.Надгради ATO перки осигурувачи : Оставете застарена стакло осигурувачи во минатото каде што припаѓаат и ажурирање на современите перки осигурувачи.Машина Crimped Осигурач Блок : Безболно користи OE стил машина crimping и пред се укина осигурач блок, оставајќи инсталерот со само еден крај да се прекине.Кога сигурност и перформанси не може да биде компромитиран, сакате TXL Жица - не се евтини основно жица ќе најдете во други harnesses; Висок влакно смета бакар и високо-квалитетна изолација, го прави за висока отпорност на триење и лесно рутирање.Американската Направил, Американската Горд Од 1990 година : Секој Безболно подигнат со гордост се произведени во Форт Ворт, TX, каде што, исто така, персоналот на нашите неспоредлив Техничка Поддршка на одделението. ; Треба помош при инсталација..едноставно ни даде на повик.Овој Безболен Перформанси 28-коло на шасија, подигнат е на нашите повеќето широко се користи индивидуализира автомобилската жици се подигнат.Оваа универзална комплет е одлична за hot rod или стрит род гради, но вие ќе најдете дека тоа е лесно да се прилагодува на речиси секое возило вклучувајќи поголем полна големина или мускулни автомобили.Овој комплет доаѓа со генетски модифицираните колона монтирани откопчување се конектори.Вклучени со оваа темперамент се следниве делови : ГМ инженерните осигурач блок & Безболно монтажа заграда, ГМ пак сигнал конектори и prewired приклучоци за фарови & dimmer switch.Секоја жица е прилагодено печатени со плочки за идентификација, како и користење на генетски модифицирани боја кодови за лесна инсталација.Жица вашата класичен автомобил еднаш и жица тоа право со Безболна Индивидуализира жици се подигнат.

Главните својства