.

Атена Pallas Скулптура Биста Minerva Античка Грчка Божица

Атена Pallas Скулптура Биста Minerva Античка Грчка Божица

DEN 1416.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Атена или Athene, често даден епитетот Pallas, е божица на мудроста, занает, а војната во античките грчката религија и митологија.Материјал Алабастер.Висина : 20cm - 7.8 инчи Ширина : 8см - 3.1 инчи Тежина : 330g.Рачно изработени во Грција.Атена или Athene, често даден епитетот Pallas, е божица на мудроста, занает, а војната во античките грчката религија и митологија.Minerva е Римската божица идентификувани со Атена.Атена е позната по нејзиниот мирен темперамент, како таа се движи полека да лутина.Таа е истакна да имаат само се бореле за само причини, и не би се борат без цел.( Ko4 101) Детали : Состојба : Нова, репродукција рачно изработени во Грција.Околу Висина : 20cm - 7.8 инчи Ширина : 8см - 3.1 инчи Тежина : 330g Материјал : Алабастер.

Главните својства