.

YTIG Мини Фрижидер Ладилникот и Потопло Преносни Компактен Лични Фрижидер 4 Литар Капацитет, Пијалаци Фрижидер за Дома, Канцеларија и Автомобил

YTIG Мини Фрижидер Ладилникот и Потопло Преносни Компактен Лични Фрижидер 4 Литар Капацитет, Пијалаци Фрижидер

DEN 954.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

Колку е повисока температурата, толку е подолг за ладење времето ќе биде.Се користи во затворен простор, на отворено, на патот или во канцеларија, мини топла и ладна кутија може да се задржи вашата храна, пијалаци и кул и свежо.Ако се земе предвид капки вода, можете да го избришете тоа од себе, ако услови за престој, а не квалитет проблем.Спецификација : Име : Автомобил Дома Двојна намена и Капацитет на Фрижидерот : 4 L (6 лименки од пијалаци лименки) Моќ напон : 100-240 V, 50 / 60 H, DC12 V Моќ : 42 W Минимум ладење температурата : 15-20 ℃ пониска од температурата на околината Максимална греење температура : температурата е контролирана во 55-65 ℃ Единечна нето тежина : околу 2. 【Изглед големина】 за 26.Секој производ е опремен со два кабли, за еден автомобил и еден за дома. Температурата на автомобил фрижидер е поврзана со температурата на околината. Автомобилот фрижидер може да обезбеди замрзнување функција (не може да се замрзне сладолед и други работи), тоа може да биде само ладилник и загрева.2 Kg Еден бруто тежина : околу 2.9 Кг Пакување Листа : 4 L Автомобил Дома Двојна намена Греење и Ладење Кутија x1 Автомобил Пура Полесни x1 Домаќинство Полначот x1 Прирачник x1 Забелешка : 1. 【Температура Детали】 најниската за ладење на температура : 15 ℃ пониска од температурата, највисок греење температура 65 ℃.Фрижидерот е опремен со систем за ладење вентилатор, и фан емитира мал звук од околу 28 децибели за време на работата.【Флип Фрижидер】 флип фрижидер капак има црна запечатување прстен, обезбедување на подобро топлина запечатување ефект. 【Апликација сценарио】 Отворено пикник, ладилник, лекови, козметика, свежо млеко, пијалоци, овошје, леб, итн.Кога температурата се зголемува, на температура од кабинетот, исто така, се крева, и на акумулираната вода пареа или мраз Што се топи за да се формира вода капки, кој е нормален феномен.Switch по вртење на кутија е претворена во системот за греење, која може да топлина храна до 65°C. 【Материјал】 телото на производот е направен од пластика, ABS, ентериерот е направен од алуминиум лагер, електронски phlx е ладење / загрева, на партицијата е подвижен и во внатрешноста, а на врвот се справи со е стигнале, удобен за носење.По стартување на резервоарот за вода, температурата паѓа и топол воздух водената пареа кондензира во или мраз се акумулира на кабинетот. Со греење и ладење функции.8 cm × 19cm × 29cm/10.

Главните својства

Name:
Car Home Dual-purpose Refrigerator
Capacity:
4L (6 cans of beverage cans)
Power supply voltage:
100-240V, 50 / 60H, DC12V
Power:
42W
Minimum refrigeration temperature:
15-20 ℃ lower than ambient temperature
Maximum heating temperature:
the temperature is controlled at 55-65 ℃
Single net weight:
about 2.2Kg Single gross weight
Packing List:
4L Car Home Dual-purpose Heating and Cooling Box x1 Car Cigar Lighter x1 Household Charger x1 Manual x1 :
Note:
1. The car refrigerator cannot provide the freezing function (can not freeze ice cream and other things), it can only be refrigerated and heated. :
2. The cooling temperature of the car refrigerator is 15-20 degrees lower than the current ambient temperature (if the current ambient temperature is 25 degrees, the refrigerator cooling temperature can reach 10-5 degrees). :
3. Car refrigerators are related to the ambient temperature. The higher the ambient temperature is, the longer the cooling time will be.The refrigerator is equipped with a cooling fan, and the fan emits a small sound of about 28 decibels during operation. :
4. The temperature of the car refrigerator is related to the ambient temperature. After starting the water tank, the temperature drops, and the hot air condenses into water vapor or frost accumulates on the cabinet. When the ambient temperature increases, the temperature of the cabinet also rises, and the accumulated water vapor or frost It melts to form water droplets, which is a normal phenomenon. If you mind the water droplets, you can wipe it by yourself if conditions permit, not a quality problem. :