.

HD Камера за Игри Конференции & Работи, Десктоп, Лаптоп КОМПЈУТЕР USB Веб-Камера со Вграден Микрофон за Видео Повик (Длабоко Црна)

HD Камера за Игри Конференции & Работи, Десктоп, Лаптоп КОМПЈУТЕР USB Веб-Камера со Вграден Микрофон за Видео

DEN 252.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ова е USB HD Камера Веб-Камера со Микрофон.Употреба на најновите чип технологија, оптичка леќа,лесен за употреба, поддршка USB 2.0 интерфејс.HD видео, јасно и мазна 480 P со висока дефиниција квалитет на слика за вас да се покаже, да се пренесе една убава дел од животот.Нагоре и надолу 45 степени прилагодливи, 360 степени слободни ротација околу.Може да се stably поставени на десктоп и стегната на екранот (не се оштети екранот),може да се прилагоди на агол, според потребата.Висок квалитет со исклучителен изглед.Тоа може да застане како ви се допаѓа.Поддршка на Windows 2000 / XP / win7 / win8 / win10 / Vista 32bit.Спецификации : Висока резолуција image Features : Вграден Микрофон, Висока Definition Design : Freestanding Connectivity : USB 2.0 Сензор : Висок квалитет на CMOS sensor Capture екран : 640x480 352x288 320x240 Frame го оценувате : До VGA 30 FPSOutput формат : YUY2 Minimum сензитивност : 2.0 V/Лукс.Sec Focusing опсег : 20мм до многу close Depth на поле на гледање : 50mm да infinity Scintillation контрола : 50 Hz или 60 Hz Software компатибилност : Win XP SP2、SP3,Win7 32位,Vista32 (не-возач);Win XP SP1,Win7 64-битна, а не поддршка 2000 систем.Интерфејс : USB2.0 Single рамка за фотографирање складирање формат : BMP/JPGDynamic фати складирање формат : AVIWorking температура : -10~40℃Моќност : Може да се прилагоди на агол и екранот ќе се врати на normal Q : сликата трепка кога компјутерот се користи on-line?О : Кога сликата ќе трепка, ќе може да се прилагоди на аголот на камерата.П : Како да го подобрите ефект, додека мојот компјутер се користи интернет?A : светлина игра исклучително важна улога во квалитетот на сликата, регулирајте ја вашата веб камера параметар за да се добие подобра слика според различни светлина состојба.П : Зошто мојот фотоапарат не вршат нормално додека користат интернет?О : Доколку вашиот кубат вашата камера пред да го запрете вашето онлајн веб камера.theprogramme може да биде абнормален.Го рестартирате вашиот компјутер тоа ќе биде OKIf понатамошни информации или помош се потребни, ве молиме контактирајте го нашиот по продажба на услуги тим.

Главните својства