.

Д-Линија 39 Бела Четвртина Круг Кабел Raceway, Агол Кабелот Маска, самолепливи Подот во Калапи со Жица Канал, Baseboard Кабел Hider - 0.87 (W) x 0.87 (H) x 39-инчен Должина - Бела

Д-Линија 39 Бела Четвртина Круг Кабел Raceway, Агол Кабелот Маска, самолепливи Подот во Калапи со Жица Канал,

DEN 311.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Д-Линија 0.87" x 0.87" Четврт Круг Кабел Raceway опфаќа проширување празнини помеѓу дрво подови и baseboards, додека обезбедување на лесен-за-користење мозок се покријат околу кат perimeters.Овие карактеристики го прават D-Линија Четвртина Круг Raceway популарна алтернатива за традиционалните кат ивица, со додадена корист на кабелски канал!Популарната за прикривање на кабли околу клупи и worktops премногу.На 0.87" x 0.87" (W x H) Четвртина Круг Raceway димензии обем и да ја поврзе со популарните baseboards, додека обезбедување на капацитет за кабли свиткување околу аглите, идеален за покривање на глас на клупи и worktops исто така.Д-Линија Квадрант Кабел Raceway должини се обезбедени со силна само-лепило поддршка за кора & држиме за инсталација.Д-Линија агол raceway има еден-парче дизајн и патентиран кликнете-заклучување на капак за брза и лесна инсталација.. а, исто така, обезбедува флексибилност за да додадете или отстраните кабли.Д-Линија 0.87" x 0.87" Raceway карактеристики се комбинираат за да се овозможи приближно 50% побрзо инсталација наспроти традиционалните baseboard скратува!За да се покријат канапи околу 90-степен наведнува Raceway Додатоци се достапни, овозможувајќи му на корисникот за да го скриете канапи околу избор на популарни агли.Секој пакет содржи : 1x D-Линија Четвртина Круг Кабел Raceway - 0.87" (W) x 0.87" (H) x 39" Должина – Бела (paintable).Мерка должина на бараната големина, молив марк, каде што се сече ќе бидат направени.Користете помлад ножовка (минимум 32 tpi) да се намали должината, на надворешниот раб на молив марка.Отстранете ја заштитната фолија капак.Применуваат кора & стап самолепливи поддршка на ѕидот (обезбедување на површината се чисти & сува) со зглоб базата, кликнете на копчето-за заклучување на врвот.Ве молиме да внимавате при позиционирање должини како лепило поддршка не се создаде силна врска.Отворете шарки капак за да додадете кабли, тогаш snap капак затвори, искористување на ефективна "кликнете lock' капак.Задната табови на D-Линија додатоци едноставно клип-во текот на должини (простувањето било непрецизни енергија).Внатрешни Наведнуваат = употреба за да се приклучат должини околу 90º внатре агли.Надворешни Наведнуваат = употреба за да се приклучат должини околу 90º надвор од аглите.Кабел Влезот/Излезот = употреба за да се обезбеди кабел влез/излез точка помеѓу 2 должини.Конектори = приклучува 2 должини на рамни површини.Крајот Капи = уредно заврши отворени краеви (лево и право верзии примени).

Главните својства