.

Aexit 2 ПАРЧИЊА Интерфејси BU2520AF 10A 800V 3 Pin Phlx Силикон Радио Фреквенција Трансиверите PNP Транзисторски

Aexit 2 ПАРЧИЊА Интерфејси BU2520AF 10A 800V 3 Pin Phlx Силикон Радио Фреквенција Трансиверите PNP Транзисторски

DEN 2136.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Силикон PNP Транзистори;Модел Бр. : BU2520 AF;Монтирани Тип : Преку Дупка.Колекторска Струја : 10 A;Колектор-Emitter Напон : 800 V.Монтажа Дупка со Дијаметар : 2,5 mm / 0.1";Pin Големина : 16x 4mm / 0.6" x 0.16" ( L* Теренот).Вкупна Големина : 38 x 15 x 5mm / 1.5" x 0.6" x 0.2" (L*W*H);Главен Материјал : Силикон.Тежина : 8g;Пакет : 2 x Силикон Транзистори.На Транзистори е phlx уред користи за да се засили и да се префрлат на електронски сигнали.Оваа Транзистори е широко се вградени во интегрирани кола.Погоден за електронски баласт и префрлување во режим на напојување.

Главните својства