.

Herbologia Златен Сјај Кревање и Зацврстување Лице Масло (30ml) - Супер Анти-Стареењето Масло со 24K Вистинско Злато - го Намалува Брчките и Иритација на, Стимулира Колаген и

Herbologia Златен Сјај Кревање и Зацврстување Лице Масло (30ml) - Супер Анти-Стареењето Масло со 24K Вистинско

DEN 263.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

КРЕВАЊЕ МАСЛО : Овој уникатен лице масло restructures и reshapes вашето лице со кревање доделување на кожата и мазнење на брчки во краток период на време да се направи вашето лице се појави значително помладите и новак.ЦЕЛИ на ПОВЕЌЕ АНТИ-СТАРЕЕЊЕТО МЕХАНИЗМИ : ретки и скапоцени органски масла и етерични масла се лекува и поправка на кожата надолу до најдлабоките слоеви, намалување на иритација, стимулирање на колаген и еластин, подобрување на бојата и turgor.SUPERCRITICAL CO2 ЕКСТРАКТИ : Supercritical CO2 масло екстракти се повеќе концентрирани и имаат повисоко ниво на самоизлекување во споредба со сите други методи на екстракција на нафта, обезбедување на повеќе витамини, минерали и антиоксиданси за да вашата кожа и производство на подобро анти-стареењето резултати. 24 K ВИСТИНСКО ЗЛАТО : Злато се користи за илјадници години од royals во различни култури за beautifying и подмладителен нивната кожа. 100% ПРИРОДНИ И НЕ-ТОКСИЧНИ : Добро за здравјето и животната средина за вашиот мир на умот!.HERBOLOGIA ЗЛАТЕН СЈАЈ ЛУКСУЗНИ УБАВИНА МАСЛО карактеристики вистински 24k Златни Снегулки што се користи од дамнешни времиња во кралската убавина рутини.Злато подобрува кожата еластичност и tugor, тоа го намалува иритација, и ја прави кожата да изгледа фирма и младешки.Во прилог на вистински Златни Снегулки, ова масло карактеристики D'Orientine, направени со phytosterol богата Датум Семе на Нафта.Датум Семе на Нафта е покажано во студии за да се импресивни антиоксиданс и анти-стареењето квалитети.Златен Сјај Убавина Масло содржи повеќе supercritical CO2 екстракти, кој е супериорен во однос на екстракција метод кој ги зачувува липидите-растворливите материи.Роуз Хип CO2 екстракт има многу повисоки каротеноиди, tocopherol, и sterol содржини од редовните ладно-цедените масла, и како резултат на тоа има интензивна црвеникаво-портокалова боја.Органски Есенцијални масла од Calendula, Морков Семе, тоа му треба одговорен однос собрани Хавајски Сандаловина, и Frankincense адреса нерамнотежи во кожата, да се намали иритација, се бори против слободните радикали, ревитализација, подмладување, и заштита на кожата.

Главните својства