.

Дувачкиот Крајот Капи Златен Бел-Форма 10x12mm Пакет од 10

Дувачкиот Крајот Капи Златен Бел-Форма 10x12mm Пакет од 10

DEN 148.56

Износ
Во форма достапна за нарачката

Пакет на 10x крајот капи.Направени од Галвански Месинг и златна боја.Овие крајот капи се бел-форма-форма.Надворешните димензии се 10мм x 12mm во големина со внатрешни димензии од 8.5 мм и дупка со големина од 8мм.Вистински производ боја може да се разликуваат зависни од промената на екранот способности & settings.Крајот капи се користи на крајот на stringing материјали како што се : мозок, кожа или лента во накит дизајни како завршна декоративна допир.Кабелот е обично се лепат во внатрешноста на крајот капа и јамка му овозможува на затворач да се додаде да се ѓердани, Kumihimo белегзии и др.Крајот капи, исто така може да биде алтернатива на Calottes при користење на подебели stringing материјали.Ние продаваме голем спектар на Крајот Капи, кои доаѓаат во сите различни форми, големини и бои.

Главните својства