.

1Mii Безжичен Предавател Приемник за Аудио Адаптер за Музика, 2.4 Ghz Долга Низа Аудио Предавателот и Приемникот Ниска Задоцнување од ТВ/PC за да ги Напојува Звучн./Стере?

1Mii Безжичен Предавател Приемник за Аудио Адаптер за Музика, 2.4 Ghz Долга Низа Аудио Предавателот и Приемникот

DEN 1416.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Зошто да Изберете RT5066?. ✔Корисничко Упатство.Безжичен аудио приемникот може да се поврзете со сите аудио извор кој има 3,5 мм помошен и РКА излез.П : Како можам да ги добиете RT5066 предавател и примател во спарување на владата?. - Висок Квалитет на Пренос : 1 Mii безжична transceiver комплет има побрзо брзина на пренос, посилни анти-мешање способност и подобар квалитет на звукот, само да уживате во вашата омилена музика./Стерео : Поврзете се Безжично аудио предавателот на ТВ/PC, и примачот на стерео, уживајте во безжична музика.4 GHz Без Одлагање】 Безжичен аудио предавателот и приемникот поддршка 2. 【Отстрани Кабли помеѓу Две Аудио Уреди】Ако сакате да слушате музика на ѕидот јазик или дворот говорникот, но не сакаат многу кабли, безжичен аудио предавателот и приемникот ви даде најдоброто решение за да го поврзете вашиот Subwoofer / CD Player / PC / MP4 /звучници и домашниот стерео систем за безжично.Answer : ___________________________ Note : не поддржува HDMI.Dual РКА кабли не се вклучени. 【Hi Fi Аудио и 2.Силна анти-мешање, без разлика дома или канцеларија, можете да уживате во одличен аудио и видео квалитет.Што Ќе Добиете?.4 GHz, одложувањето е помалку од 20ms. 2)Ако приклучокот нив во напојување, но на индикатор светлото не е вклучен, притиснете и задржете го копчето за да го вклучите за нив.【Plug and Play】 1 Mii безжичен предавател приемник сет со РКА влез и излез може лесно да се поврзете со вашиот ТЕЛЕВИЗОР, DVD, MP4 за пренос на аудио безжично да придвижуван говорник, subwoofer, активни засилувачи, soundbar, или домашна стерео опрема.

Главните својства