.

ASTORON Vellum Хартија 8.27 x 11.69 Инчи Проѕирен Следење на Хартија Јасно Хартија за Скицирање Следење Цртање Анимација (A4-50 Листови)

ASTORON Vellum Хартија 8.27 x 11.69 Инчи Проѕирен Следење на Хартија Јасно Хартија за Скицирање Следење Цртање

DEN 215.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

A4 проѕирен vellum хартија, мерки 8.27 x 11.69 инчи ( 21cm x 29.7 cm).Направени од 73gsm vellum хартија, погоден за печатење на ласерски или инк-џет печатач, машини и трансфери слики убаво и јасно.Количина : вклучуваат 50 листови од проѕирен 73gsm vellum хартија.Широк апликации : добро погоден за скицирање, следење, цртање, анимација, изработка на покани и други креации.Одличен за скицирање на различни скицирање, и следење на, вклучувајќи молив, маркер и мастило.ANSTORON Vellum Трудови, направени од 73gsm некој хартија, се изработени со карактеристики од висока јачина, транспарентност и печатење квалитет Голема покани за свадба, партија покани картичка вметнување ткиво, табела броеви картички, фото облоги, scrapbooking и други креации.Спецификација Материјал : 73gsm paper Size : прибл 8.27 x 11.69 инчи/ 21x 29.7 cm Количина : 50 Листови Пакетот вклучува : 50 Листови Проѕирен Vellum Хартија.

Главните својства