.

Boley Чувствува PLAYBOARD: Свитлива Чувствува Зафатен Одбор со Fidget Активности за Деца | Montessori Образовни Зафатен playboard со брави, Тока за Учење на Моторни Вештини и Сензорни ?

Boley Чувствува PLAYBOARD: Свитлива Чувствува Зафатен Одбор со Fidget Активности за Деца | Montessori Образовни

DEN 1142.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

ОНА што Е ВНАТРЕ : На чувствува зафатен playboard е направен со светлина волна материјал кој е мек на допир со заоблени рабови, и има широк спектар на fidget играчки за детето да се играат и учат додека се забавувате.НАУЧЕТЕ МОТОРНИ ВЕШТИНИ : Ова се чувствува сензорни одбор за години е одличен за фината моторика вештини на учење и одличен начин да се практикуваат како да се работи за брави, токи, врзат чевлите, копче за вашата облека и повеќе додека поттикнување креативност и имагинација.ПАТУВАЊЕ-FRIENDLY ИГРАЧКА : Оваа забавна чувствува playboard доаѓа како 11"x9" симпатична свитлива куфер со рачка што може да се земе било каде!.ДИМЕНЗИИ : Кога го отвори, ова 17"x11" зафатено одбор е совршена големина за години за да се практикуваат сензорни активности со над десет различни fidget играчки.ВО ПОТРАГА ПО ПОВЕЌЕ? : Проверете нашата Boley продавница тука за за возбудлива и разновидна низа на детски едукативни играчки.Од dollhouses да диносаурусите, Boley е местото каде што акцијата е!.Boley е основан во 1981 година од страна на родителите, за родителите.Во Boley, ние веруваме креативна игра е клуч за отворање на главите на млади деца да се несогледливи можности и идеи.Boley олеснува дека многу посебни искуство со обезбедување ангажирање, акција спакувани играчки да се пополни вашиот дом со живот, љубов и смеа.Boley Свитлива Чувствува Зафатен Одбор - Интерактивна Развојни Вештина Одбор за Години - Сензорни и Учење Активност Алатка за Бебиња и мали Деца - Преносни Чанта Дизајн за Лесна за Носење.

Главните својства