.

Стоматолошки Медовина Mallet Коска Кревање Чекан Ортодонција Нерѓосувачки Челик Инструменти

Стоматолошки Медовина Mallet Коска Кревање Чекан Ортодонција Нерѓосувачки Челик Инструменти

DEN 359.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Произведени од AISI 420 германски нерѓосувачки челик.Производот е во Согласност со ИСО 9001, CE-Квалитет Марка, ISO 13485, ФДУ и други Стандарди за Квалитет.Високо полиран финиш за естетска и отпорност на корозија.Висок Степен на Прецизност и Флексибилност при спроведувањето на Клиничките Постапка.Премиум Квалитет, од Нерѓосувачки Челик со Супериорен Изработка. 1 Медовина Mallet : Нерѓосувачки челик се користи со длето да се подели на забите и/или отстранување на коските.Едно Парче од не ' Рѓосувачки Челик Изградба Чекан ќе не одвои од се справи.Дава сила и издржливост.Единствени се Справи со Форма Создава помалку сила на забот, со што се намалува брзината на забот фрактури.

Главните својства