.

6 Парчиња Висок Стандард Осигурувачи 30 amp JCase Кутија во Облик на Осигурач Компатибилен за Ford Chevy ГМ Nissan Тојота Пикап Камион SUV Автомобили

6 Парчиња Висок Стандард Осигурувачи 30 amp JCase Кутија во Облик на Осигурач Компатибилен за Ford Chevy ГМ

DEN 239.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Неверојатна вредност!Далеку помалку скапи отколку фабрика замени!.Вклучува 6 Стандард / Висок Профил 30 amperes осигурувачи.Не може да се вклопат J-Случај осигурач приклучоци кои имаат низок профил, осигурувачи.Најчесто се користи да се замени за влечење / приколка моќ и кочница контрола на функциите, меѓу разни други автомобилски системи.Совршен за замена на приколка поврзани со разнесени осигурувачи во камиони.Не се фатени без право на осигурувачи за вашиот камион или ЏИП!. 100% ГАРАНЦИЈА за квалитет : Обезбедување на вас со friendliest услуги на клиентите е нашиот број еден гол.Ова е причината зошто нашите производи се поткрепени со 100% пари гаранција за враќање во случај да не сте 100% задоволни со вашето купување.Времето на задоцнување на автомобилската кертриџ осигурувачи се женски стандард осигурувачи кои обезбедуваат низок напон се откажат за заштита на високо-тековната кола.Исто така, повика JCASE осигурувачи, овие забави-удар кертриџ осигурувачи толерира привремен inrush струи без отворање, која го спречува непријатност-дува од мотор и опрема стартап.Тие се отворени за исклучување на електрични кола кога се изложени на постојан товари и краток кола.Автомобилската кертриџ осигурувачи се правоаголни осигурувачи за заштита на возило жици harnesses против прекуструјна.Тие се генерално се користи во високо-напонски апликации (до 32 VDC) од автомобилската сечилото на осигурувачи.Тие имаат пластични домување тоа е боја-кодиран од amperage оценка да помогне да се спречи инсталација на неусогласеноста на осигурувачот.Зошто да изберете нас : ☞ Овие стандард осигурувачи се направени на премиум материјалот, побезбедно отколку нормално осигурувачи.☞ Во споредба со вашиот локален автомобилски магазин, тие се поевтини од фабриката замени.☞ Совршено решение за вашата автомобилската жици и електрична опрема.☞ Заштита на вашето возило и електрични уреди од краток спој или преоптоварување.Пакетот Вклучува : Висок Профил : Пинк 30amp x 6pc Versatile : широко се користи во автомобил, камион, ЏИП, дома, брод, camper/Р.В., АТВ, UTV, голф количка, и повеќе електрични уреди.Ве молиме внимание воопшто Не се фатени без право на осигурувачи за вашиот камион или ЏИП!【Забелешка】 : ♥ ве Молиме проверете специфична големина на производот според сликата. ♥ Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно да контактирате со нас и ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.

Главните својства