.

Сина Воздух 2 Фиока 36 Рамна Врвот Ладилник Готвач База BACB36-РК

Сина Воздух 2 Фиока 36 Рамна Врвот Ладилник Готвач База BACB36-РК

DEN 343.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

КАБИНЕТОТ ИЗГРАДБА : Нерѓосувачки челик кабинет изградба; Нерѓосувачки челик ентериер и екстериер (поцинкуван челик назад Висока густина foamed во место полиуретан изолација – Еколошки безбедно; Дизајнирани да се приспособат на countertop готвење опрема; Единица accommodates 4" и 6" длабоко тави. (тави не се вклучени); Тешки горниот панел; Четири (4) 4" со дијаметар од вртливата casters со предните сопирачки стандард.ЛАДЕЊЕ : Јаглеводород refrigerants (R-290) – се зголемува за енергетска ефикасност до 25% во однос на користењето на HFC refrigerants.Тоа е безбедно за животната средина и не предизвикуваат осиромашување на озонската обвивка; Пред дишење, од страна на монтирани компресор единица; Иновативни топла гас рамка систем за греење намалува кондензацијата и зголемување на енергетската ефикасност; Фрижидери биде со температура која се движи помеѓу 33°F ~ 39°F; Тешки горниот панел; Четири (4) 4" со дијаметар од вртливата casters со предните сопирачки стандард.ФИОКИ : Нерѓосувачки челик telescoping фиока слајдови со нерѓосувачки челик ролери имајќи тркала; Фиока слајдови го издржат максимум 200 кг.по фиока без девијации; Горните и долните фиоки се приспособат 4" длабоко 12" x 20" тави; Тешки-должност пан адаптер барови обезбедено за целосна големина тави (Тави не се вклучени); Трајни заптивка со лесна замена; животниот Век гарантира тешки сите метални рачки на вратите. (Ni-Cr Позлатен).СТАНДАРД : NSF/ANSI Стандард 7 согласност.ГАРАНЦИЈА : 3 Година Делови Дополнителни 2 Година Компресор.Спецификација За Производ : -Capacity5.7 сертификати.ft. -Надворешни Димензии ( L x D x H )36 x 30 1/2 x 25 1/8 инчи -Нето Weight170 lb -Compressor1/4 HP -Refrigerant R-290 -Температура -Range33℉ ~ 39℉ -Текст (Напон / Hz / Фаза)115 V / 60 Hz / 1 Ph -Amps3.0 -Drawers2 -Edge Straight -Pans2+4(1/4") -Сертификација Safety UL -Сертификација Sanitation ETL.

Главните својства

-Capacity5.7 cu. ft. -Exterior Dimensions ( L x D x H )36 x 30 1/2 x 25 1/8 inch -Net Weight170 lb -Compressor1/4 HP -RefrigerantR-290 -Temperature -Range33℉ ~ 39℉ -Input (Voltage / Hz / Phase)115V / 60Hz / 1Ph -Amps3.0 -Drawers2 -EdgeStraight -Pans2+4(1/4”) -Certification SafetyUL -Certification SanitationETL :