.

SLA-MPM-2F Течни Ниво Сензор 316 од не ' Рѓосувачки Челик Текст Течни Ниво Предавателот DC24V 4-20mA за Откривање 0-5m Спектар Длабочина

SLA-MPM-2F Течни Ниво Сензор 316 од не ' Рѓосувачки Челик Текст Течни Ниво Предавателот DC24V 4-20mA за Откривање

DEN 1379.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Practial Дизајн : течност ниво сензорот е со анти блокирање дизајн,и тоа е лесно да се чисти.Анти виткање, висок квалитет на цврст структура, висока сигурност.Повратен Сигнал : 4-20m A пренос излез, течни ниво sensorcan се користи со дигитален дисплеј, PLC, инвертер, рекордер и други инструменти.Нерѓосувачки Челик Материјал : школка на течни ниво е направен од 316 од не ' рѓосувачки челик и издржливи, и со водоотпорен кабел, безбедно да се користи.Мерен опсег : течност ниво сензор е погодна за откривање 0-5m / 0 - 197in спектар нивото на водата.Ова ниво сензор усвојува на анти-корозија материјал(мерење цевка не е анти‑корозија), одличен анти-корозија перформанси и издржливи.Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.Течноста ниво сензорот е со анти виткање, висок квалитет на цврст структура, висока сигурност.Ова ниво сензор усвојува на анти-корозија материјал(мерење цевка не е анти‑корозија), одличен анти-корозија перформанси и издржливи.Анти блокирање дизајн, лесно да се чисти. 4-20m A пренос излез, може да се користи со дигитален дисплеј, PLC, инвертер, рекордер и други инструменти.Школка е направен од 316 од не 'рѓосувачки челик и издржливи, и со водоотпорен кабел, безбедно да се користи течност ниво сензор е погодна за откривање 0-5m спектар нивото на водата Спецификации : Модел : ALS-MPM-2 F Тип : текст течни ниво предавателот Мерење на точност : 0.2 Материјал : 316 од не' рѓосувачки челик Напојување : DC24 V повратен сигнал : 4-20m A Мерење медиум : Вода Кабел должина : 6m/19.7 ft Мерен опсег : 0-5m / 0 - 197in Сонда големина : Прибл. 10 x 2.8 cm / 4.13 x 1.10 во Тежина : 577g Пакет се вклучени : 1 x Течни Ниво Сензор Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Главните својства