.

ЧЕТИРИ E Е НАУЧНО 10-100ul Единечен Канал Pipette,Прилагодлив Високо-Прецизен Micropipette

ЧЕТИРИ E Е НАУЧНО 10-100ul Единечен Канал Pipette,Прилагодлив Високо-Прецизен Micropipette

DEN 1951.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Сите еден-канал прилагодува јачината pipettors биле квалитет тестирани според ISO8655. Контрола на квалитетот, според ISO8655 вклучува gravimetric тестирање на секоја micropipette со distrilled вода на 22°c, со користење на оригиналните совети.Лесни се Справи со Дизајн во комбинација со ниско ниво на клипот, совет прилог и исфрлање сили помогне да се намали ризикот на Повторувачки Стрес Повреда(УПН).Совет ejector за лесно и брзо игла совет замена.Цифрен Екран за да се овозможи повеќе точни волумен на поставување и полесно за јачина на идентификација.Секој pipette е целосно калибриран пред пратката.Тоа е лесно да се калибрира за корисници со алатки и настава обезбедени.Лабораторијата pipettors се покриени со гаранција од 1 година против дефекти во материјалот и изработката.Доколку на вашиот pipettor не успеваат да функционира во секое време, ве молиме контактирајте со нас за помош.ЧЕТИРИ ES НАУЧНИ, основана во 2009 година, се фокусирани на обезбедување на висок квалитет на научни инструменти и лабораториски материјали.Секоја лабораторија pipette е калибриран кога на продажба.Поддржани од страна на квалификувана работна сила, вклучувајќи excelletn Рс научни Co., Ltd е основана за да им служи на лабораторијата на пазарот со цел да биде признаен како еден од водечките производители, дистрибутер и продавач на лабораториски инструменти и научна опрема. ✔ Ние сме биле производство на широк избор на квалитетни лабораториски анализи и мерни инструменти за различни апликации како што се Pipettor, Центрифуга, Shaker, Магнетни Stirrer, Rotator, Сува Бања Инкубаторот, Spectrophotometer итн. ✔ Добро се задржи дизајнирање и производство на нови и иновативни истражувачки алатки за живот наука која ги исполни речиси сите ваши потреби на лабораториски инструменти.Нашата нова Единечен Канал Pipettor лесно може да се расклопуваат со рака, без дополнителни помошни алатки.На pipette е направен од механички трајни и хемиски отпорни материјали кои се повторуваат autoclaving на половина pipette на 121 ℃ ((252℉,1 банкомат,20 min).Голем 4-позиција за Јачина на Екранот.Јасно се чита волуменот опсег и ''increment '' од дигитален дисплеј.Тоа е помеко и полесно да го притиснете копчето од традиционалните pipettes на пазарот.Сите Волумен со Differeny Боја на Капа-Лесно да се направи разлика Модел.Постојат капи (фиксна) со соодветните бои на врвот на pipettes на различни се движи, што е лесен за употреба, а со тоа се подобрува ефикасноста на работата.

Главните својства