.

Muf 6 КОМПЈУТЕРИ Флорални Пена Блокови Круг Styrofoam,4.72 Wet & Dry се Користи Зелен Пена Цвет Сунѓерот за Свежа и Вештачки Цвеќиња,Цветни Аранжмани за Полнење за Цвеќарницата

Muf 6 КОМПЈУТЕРИ Флорални Пена Блокови Круг Styrofoam,4.72 Wet & Dry се Користи Зелен Пена Цвет Сунѓерот за

DEN 286.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

Полесно да се намали во било која форма што треба.② Вметнете цвеќиња во пена.Дали сте цвеќарницата или цвет љубовник,Muf круг флорални пена тули ќе биде голема, потрошен материјал за вашиот цветни аранжмани и други занает проекти.Исто така широко се користи во цвеќиња декорација на одлуки во свадба,церемонијата,партии, големи фестивали и повеќе.Спецификација : Секоја Пена Тежина : 0. 【Зошто да Изберете Ни】Нашиот круг styrofoam е направен од фенолни смоли.Прво,намалување на пена во форма одговара за вашиот вазна или контејнер.57 инчен во висинаво Боја : ЗеленаМатеријал : Фенолни СмолиПакет Тежина : 0.Ако можете да го искористите за живи, свежи цвеќиња,а потоа се потопи во вода за да се направи тоа се наводени.57 инчен во висина.Не-токсични и без мирис.④ Вметнете цвеќиња во пена.Тоа soaks до вода брзо и може да се задржи водата. 【Широко се Користи】Погоден за цвеќе или цветни аранжмани.72 инч во дијаметар.ШТО ПОВЕЌЕ,можете да sculpt или малку надвор облик ви се допаѓа по апсорпција на вода.Но, тоа нема да влијае на нормална употреба.И на крај,ставете цвеќе во пена.Пред апсорпција на вода, тоа е лесно да притиснете надвор малку dented со рака и не може да се врати.Answer : ___________________________ Note : 1.② Потопи пена во водата се додека не се апсорбираат водата целосно.Широко се користи во почетниот флорални изработката,табела централен дисплеј,цвет продавници,свадба,матурска,погреби,гробишта надгробниот камен и други настани.Густината на нашиот цвет пена е повисоко од другите на пазарот,па тоа може да го апсорбира вода побрзо(само 10 секунди) и задржете влагата подолго.Чувајте ги вашите убави цвеќиња и растенија свежи и последниот жив подолго.17 lb / 76 gПакет Големина : 4.【Задржи Цвеќиња Трае Подолго】, Без разлика што се цвеќарницата или цвет љубовник,мора да ги имате нашите цветни пена.026 lb / 12 gСекоја Пена големина : 4.Совет : НЕ притиснете на цвет пена со вашата рака кога таа се апсорбира вода.Тоа го прави голема разлика користите пена, отколку без овој материјал.Совет : Не притиснете на цвет пена со вашата рака кога тоа е апсорпција на вода,што ќе доведе до недоволна вшмукување.45 инченПакет Вклучуваат : 6 Парче флорални foam How за употреба : За свежо цвеќе : ① се Намали на пена во форма одговара за вашиот вазна или контејнер.Второ,потопи пена во водата се додека не се апсорбираат водата целосно.③ Се Намали екстра гранки на цвеќиња. 【Влажно или Суво Употреба】Нашиот круг styrofoam блок може да се користат мокри или суви.

Главните својства

--Each Foam Weight:
0.026 lb / 12 g
--Each Foam size:
4.72 inch in diameter.1.57 inch in height
--Color:
Green
--Material:
Phenolic Resin
--Package Weight:
0.17 lb / 76 g
--Package Size:
4.72 x 9.45 inch
--Package Include:
6 Piece floral foam
How to use:
--For fresh flower:
① Cut the foam into the shape suits for your vase or container. :
② Immerse the foam in water until it absorb water fully. :
③ Cut the extra branches of flowers. :
④ Insert flowers into the foam. :
--For artificial flower or dried flower or immortal flower:
① Cut the foam into the shape suits for your vase or container. :
② Insert flowers into the foam. :
--Don’t press the flower foam with your hand when it is absorbing water,which will lead to insufficient suction. :
1.Round foam will drop some debris and maybe will have some indentation during transportation.But it won’t affect normal use. :
2.Before water absorption, it is easy to press out a bit dented by hand and cannot be restored. :