.

Ajanta Таблета Friability Двојно Тест Лабораторија Употреба Двојно Тапан

Ajanta Таблета Friability Двојно Тест Лабораторија Употреба Двојно Тапан

DEN 10560.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Производот Може Да Се Користат За Образовни Или Научни Цели, Како Што Е Применливо.Број на Предмети : 1. Објектот Пакет Количина : 1. Таблета Friability Двојно Тест Одличен Квалитет Карактеристики кои се Користат за утврдување на издржливост и abrasivness на таблети.Транспарентна perpex тапан (направени од увезени perspex лист 6.4 милиметри дебелина) 300 mm кол x 35 mm.длабоко и бела покривка диск и орев, исто така, е облик на радијална фиксна ножот кој го носи таблети заедно со него, до централната висина и овозможува да ги исклучи додека тапанот е ротирачки.На тој начин таблети бришење едни против други, без било тешко влијание.Тапанот се ротира на фиксна брзина од 30 R.P.M.by а насочена моторни и ротација период е контролирана од страна на тајмерот (увезени време се префрлите времетраење јас да 15 минути) по утврден крајот претходно наместени.Моторот единица е сместен во облик на челик кабинет со опруга продолжен од една страна, при што на тапанот се ротира.Прекинувачи со неонски индикатори и време вклучете се опремени за еден панел и обезбеди работа на 220 volts 50 C/s A. C. Дигитални модели се исто така достапни.

Главните својства