.

USB Веб Камери, 0.3 ПРАТЕНИК 480p LED Светло Ноќ Визија 360° PC веб-Камера со МИКРОФОН за МСН/ICQ/Skype

USB Веб Камери, 0.3 ПРАТЕНИК 480p LED Светло Ноќ Визија 360° PC веб-Камера со МИКРОФОН за МСН/ICQ/Skype

DEN 414.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

★【Професионални леќа】Висока Слика Пренос резолуција : 640 x 480 резолуција (480p); USB веб Камера Може да фотографирате слики и видео записи без било blurs или нарушување.Автоматски Баланс на Белата боја & Auto Боја Корекција, да се светли и убави слики или видео записи. ★ 【Разноврсна Компатибилност со Повеќе Софтвер & Системи】 ① овој веб камери е професионална премногу, неговата компатибилност е да се користи за Windows 2000 / XP / win7 / win8 / Vista 32bit, итн. ② Оваа web камера е исто така погоден за многу Програми вклучувајќи CC2000 / ЦЕЛ / Netmeeting / ICQ / MSN / Yahoo Messenger / Skype, итн.Опис : USB Камера, е специјално дизајниран за LCD Екран и Лаптоп.Со вградениот дигитален микрофон, може да се слушне звуци во рок од 10 метри, што значи дека дури и не треба да се блиску до камерата.High-definition, со 12 милиони пиксели, обезбедува јасни слики и мазна видео разговор.Згора на тоа, Со увезени оптичка леќа, можете да уживате јасни слики и мазна видео разговор.Спецификации : Тип : USB Камера Материјал : АБС Боја : Црна Кабел Должина : Околу. 1.45 m / 1.59 yd Објект Големина : Прибл. 52.3 мм * 45.6 мм * 65.5 mm / 2.06 * 1.8 * 2.58 во Тежина : 94g Тип на Сензор : CMOS Леќа Тип : Висок квалитет на Стаклена Леќа High-Definition : 12 Милиони Пиксели Прирачник Фокусна Прилагодување : Да Фокусна Должина : 8cm да Сигнал на Бучава Сооднос : Повеќе од 48d B (30 F / s 220 lx) Компатибилен оперативен СИСТЕМ : Windows 2000 / XP / win7 / win8 / Vista 32bit, итн.Компатибилен Софтвери : За CC2000 / ЦЕЛ / Netmeeting / ICQ / MSN / Yahoo Messenger / Skype, итн Пакет Листа : 1 * USB Камера 1 * Прирачник за Корисникот.

Главните својства