.

Flyyee 17pcs Железо На Закрпи Везени Patch да се Шие На Закрпи Сет,Star Wars Симпатична Печ Applique Избрани Големина за Ранци,Облека, Јакни

Flyyee 17pcs Железо На Закрпи Везени Patch да се Шие На Закрпи Сет,Star Wars Симпатична Печ Applique Избрани

DEN 239.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Материјал : Везени Ткаенина.Бои : Прикажува како слика(Боја на можеби малку поинаков од различни екран или различни агли).Големина : Избрани големина и различни стилови.Количина : 17pcs/set.Совршен за облека поправка додаток декорација,закрпи доаѓаат со лепило на грбот,лесна за железо на јакни,фармерки,чанти,облека,чевли, капи,маици,облека поправка,ранец,прибор за облека декорација, итн.Материјал : Ткаенина Бои : Бои се прикажани како Големина на слика : Избрани големина.Количина : 17pcs/постави Како да го Користите : (1) може да се стави на парчиња на местото што сакате, и загрејте ја железо (120-150°C). (2) стави памучна ткаенина на печ за да се обезбеди крпа пред пеглање. (3) од двете страни на платно ,односно железо 30-60 секунди со притисок за да се осигура дека лепило се топи и да ја поправите добро. (4) железо од пред 1-2 минути, главната позиција се рабови и агли, за да се обезбеди непречено површината,ако сакате да ги подобри,тоа е најдобро да се шие на четири conors.Совети : Ако сте загрижени дека на далноводи ќе падне,можете да го користите игла тема да се шие неколку конци на работ на крилото.

Главните својства