.

[2 Pack]Галакси S20 5G Екран Заштитник, Privacy/HD Јасно Калено Стакло, Ултразвучно Отпечаток Поддршка, 3D Криви, Отпорен на Гребење, Балон-Слободен за Samsung Галакси S20 5G Стакло Е?

[2 Pack]Галакси S20 5G Екран Заштитник, Privacy/HD Јасно Калено Стакло, Ултразвучно Отпечаток Поддршка, 3D Криви,

DEN 262.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

【Лесен за Инсталација и Балон-Free & Oleophobic Нано Слој】 : се усвојува премиум квалитет AGC стакло материјали, на тој начин создавајќи масло отпорни, Многу издржлив и отпорен на гребење на површината дека е полесно да се чисти и да се заштити против пот ефикасно.Тоа е компатибилен со повеќето мобилен телефон случаи и веќе не се грижите за работ подобрување.Материјал флексибилност овозможува покриеност дури и на криви уреди. ✔️【Високо ниво на Транспарентност】 99.2") Стакло екран заштитник ✔️【Компатибилен со Сензор за Отпечатоци】 Нашата Галаксија S20 стакло екран заштитник поддржува отпечаток отклучи .Чекори : Settings - Екран - Допир Чувствителност.Можете да уживате во голема гледање искуство со повеќе од светлината и помалку сјајот. 1 : Отвори "Settings" 2 : се Движите на "Екранот" 3 : на дното, пронајдете и активирате "Чувствителност на Допир" По инсталацијата, ве молиме притиснете го работ на екранот за да се спречи екран заштитник од испаѓање.【Поддршка Ултразвучно Сензор за Отпечатоци】 Висока чувствителност на допир дава "Вистинскиот Допир" се чувствувам, ултразвучно екран отпечаток, Калено стакло екран заштитник специјално дизајнирани за Галакси S20(6. ✔️【Висок одговор】Само 0. 【9 H цврстина и 3 X Посилни отпорен на Гребење】Многу издржливи Отпорни Калено Стакло Екран Заштитник можат Ефикасно да се Заштити Вашиот Галаксија S20 од Несакани Scuffs и Гребнатини од страна на Копчиња и Некои Други Хард Супстанции.Вклучување на допир чувствителност се префрлите на вашиот телефон пред да го инсталирате Галакси S20 екран заштитник за да се обезбеди највисок чувствителност, тоа е важно.ВНИМАНИЕ : Активирање на Допир Чувствителност Прилагодување на вашиот телефон за да се зголеми чувствителност на допир на екранот за употреба. 【Пакет се Вклучени】 : ✔️1* За Samsung Галакси S20 HD Екран Заштитници ✔️1* За Samsung Галакси S20 за Приватност Екран Заштитници ✔️1* Инсталација за полнење. 【Допир Чувствителност】 : 0.Модел : За Samsung Галакси S20 5 G (6.99% транспарентност задржува оригиналниот на осветленоста на екранот. ✔️【Max покриеност】Прецизни ласерско сечење технологија да понуди максимум екран покриеност. 【Целосна Покриеност & 3 D Криви се Вклопуваат,Случај Пријателски】 Галакси S20 Стакло Екран Заштитник Опфаќа свиткани рабови ,Нов дизајн, екран површина има половина покриеност стапка од 99%, а постојат мали растојанија на 2mm на двете страни на раб.

Главните својства