.

Цветни Boutonniere Магнети Corsage Брошеви Магнет и 1/2 Инчи x 30 Метри Зелена Цвеќиња Завиткување Лента за рачно изработени Свадба Невестата Boutonnieres, Букет Матични Завиткувањ?

Цветни Boutonniere Магнети Corsage Брошеви Магнет и 1/2 Инчи x 30 Метри Зелена Цвеќиња Завиткување Лента за

DEN 597.36

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ако добиете леплива на вашите раце, само оставете го преку ноќ и сè ќе биде суво на допир, периодични прекини да се мијат рацете, исто така, може да го реши проблемот.Внимателен дизајн : флорални магнети се дизајнирани со 2 магнети, кои можат ефикасно да се спречи boutonnieres од ротирачки во текот на носење на процесот, и исто така да ги задржи вашите corsage во убаво состојба во текот на свадба; флорални завиткување лента има палачинка хартија база, која е импрегнирана со мешавина на восок и полиолефин, и да се придржуваат до себе, треба да се водат на хартија за завиткување за ослободување на stickiness пред да го користите.Внимателни изработка : нашите цветни boutonniere магнети немаат иглички дизајн, вие само ги стави внатре и надвор од облека, и тие лесно може да се привлече заедно, исто така, не ќе се скрши вашата деликатна облека или нула вашиот кожата, идеален за прилично ткаенина и дебели јакни, лесен и удобен за употреба; Цветни завиткување лента доаѓа со текстура и мазна површина, може да создаде природни и квалитет изглед за вашиот произлегува или занаети.Боите може да постои мала разлика поради различни екрани.Цветни завиткување лента : флорални завиткување лента има палачинка хартија база, која е импрегнирана со мешавина на восок и полиолефин, и да се придржуваат до себе, треба да се водат на хартија за завиткување за ослободување на stickiness пред да го користите.Користејќи метод : флорални boutonniere магнети се одликуваат со зелена пластични завиткани магнети, која може да се примени со завиткување лента заедно, постои дупка во средината на магнет, можете да го користите жица за да го гајтанот низ дупката за одредување на повеќе цвеќиња; По истегнување на лента, тоа ќе биде леплива од надвор, ако го добие леплива на вашите раце, само оставете го преку ноќ и сè ќе биде суво на допир, периодични прекини да се мијат рацете, исто така, може да го реши проблемот.Пакет содржина : вие ќе добиете 15 пара флорални boutonniere магнети и 2 ролни зелена цвеќиња завиткување лента, во доволно количество овозможува да се направи 15 corsage или boutonnieres и многу букет произлегува, да го красат на вашиот фустан, ги задоволуваат различни потреби.Лесен за користење : Нашите цветни boutonniere магнети немаат иглички дизајн, вие само ги стави внатре и надвор од облека, и тие лесно може да се привлече заедно, исто така, не ќе се скрши вашата деликатна облека или нула вашиот кожата, идеален за прилично ткаенина и дебели јакни, лесен и удобен за користење.Спецификации : Димензии : како на сликата покажува Главната боја : зелена Corsage брошеви магнети материјал : пластика и магнет Пакетот вклучува : 15 Пара флорални boutonniere магнети 2 Ролни флорални завиткување лента Белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.

Главните својства