.

Aexit Сребрен Тон Интерфејси Една Фаза Диоди Мост Rectifier Метал KBPC5010 Радио Фреквенција Трансиверите 1000V 50A

Aexit Сребрен Тон Интерфејси Една Фаза Диоди Мост Rectifier Метал KBPC5010 Радио Фреквенција Трансиверите 1000V

DEN 936.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Мост Rectifier;Модел : KBPC5010;Напред Тековната : 50 A.Повторувачки Обратна Напон : 1000 V;Терминал Големина : 14 x 7mm/ 0.55" x 0.28"(L*W).Големината на телото : 34 x 34 14mm x/ 1.3" x 1.3" x 0.55" (L*W*T);Монтирани Дупка Кол. : 2mm/ 0.08".Материјал : Смола, Метално;Боја : Сребро. Tone.Net Тежина : 19g;Пакет Содржина : 1 x Една Фаза Мост Rectifier.Овој Мост Rectifier карактеристики една фаза, половина Брановидна, ниска моќност на косата, ниска обратна протекување на струја, electrically изолирани метални случај за максимална топлина дисипација, преку дупка за монтажа тип.совршен за печатени плочки на табла да се користи.

Главните својства