.

Прекрасен Сензор, DC24V 4-20mA Фрли-во Вид на Течен Ниво Сензор со Широк Апликации за Откривање 0-5m Спектар Длабочина

Прекрасен Сензор, DC24V 4-20mA Фрли-во Вид на Течен Ниво Сензор со Широк Апликации за Откривање 0-5m Спектар

DEN 1216.56

Износ
Во форма достапна за нарачката

ДОБРО ИЗДРЖЛИВОСТ : течност ниво сензор донесува голема материјали, кој има одличен анти-корозија перформанси и е издржлив.Школка е направен од 316 од не ' рѓосувачки челик, кои се цврсти и издржливи, и е опремен со водоотпорен кабел, кое е безбедно да се користи.Поле НА ПРИМЕНА : Нашата течни ниво сензор е погодна за откривање на нивото на водата во опсег од 0-5m.ШИРОКО се КОРИСТИ : 4-20m A пренос излез, може да се користи со дигитален дисплеј, PLC, фреквенција конвертор, рекордер и други инструменти.КАРАКТЕРИСТИКИ : Анти-свиткување, високо-квалитетни цврст структура, висока сигурност.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : Овој сензор усвојува анти-затнување дизајн и е многу лесно да се чисти, така што ќе може да се добие оваа алатка.Карактеристики : Анти виткање, висок квалитет на цврст структура, висока сигурност.Ова ниво сензор усвојува на анти-корозија материјал(мерење цевка не е анти‑корозија), одличен анти-корозија перформанси и издржливи.Анти блокирање дизајн, лесно да се чисти.4-20m A пренос излез, може да се користи со дигитален дисплеј, PLC, инвертер, рекордер и други инструменти.Школка е направен од 316 од не 'рѓосувачки челик и издржливи, и со водоотпорен кабел, безбедно да се use The течни ниво сензор е погодна за откривање 0-5m спектар вода level Specifications : Модел : ALS-MPM-2 FType : текст течни ниво transmitter Measuring на точноста : 0.2 Материјал : 316 од не' рѓосувачки челик Напојување : DC24 VOutput сигнал : 4-20m AMeasuring медиум : Water Cable должина : 6m/19.7 ft Measuring опсег : 0-5m / 0 - 197in Probe големина : Прибл. 10 x 2.8 cm / 4.13 x 1.10 in Weight : 577g Package се вклучени : 1 x Течни Ниво Sensor Note : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Главните својства