.

GEARWRENCH 22 Компјутер. 12 Pt. Комбинација Клуч Сет, Долго Шема, Метрички - 81916

GEARWRENCH 22 Компјутер. 12 Pt. Комбинација Клуч Сет, Долго Шема, Метрички - 81916

DEN 1668.24

Износ
Во форма достапна за нарачката

15° форумот за подобар пристап во тесни простори.Off-агол вчитување дизајн на кутија крајот обезбедува подобра контрола и го намалува fastener заокружување.Долго шема зрак должина за подобрување на дофат, потпора и вртежен момент.Тешко печат големина означување.Произведени од легиран челик за поголема сила и подолго алатка живот.Светол, полн полски хром финиш лесно да се брише чисти и отпорен на корозија.Ги исполнува или го надминува ASME спецификации.Вклучени алатка се тркалаат за складирање и организација.SAE & Метрички големини.Stubby & Долга греда должини.Се Поставува & Отвори Акции.Опис на производот На GEARWRENCH комбинација клучеви се издржливи алатки за повеќето работни места.Тие се направени од легиран челик, со или целосна полски или сатенски финиш што е отпорен на ' рѓа & корозија.На оф-агол вчитување дизајн на двата краја обезбедува посилна контрола на сврзувачки елементи, го намалува fastener заокружување, и го доставува до 25% повеќе вртежен момент на сврзувачки елементи.Големини се печат на зрак за брз, лесен, & постојан идентификација.Кутија крајот е поместување од 15° за зголемен пристап до сврзувачки елементи.Достапни во stubby & долго шема должини и 6 & 12 точка, GEARWRENCH комбинација клучеви се мора да се има за секој лента со алатки.Од Производителот Gear Wrench 81916 22-парче долго шема комбинација не-ratcheting клуч сет - метрички, вклучува големини 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 30 и 32 мм долго шема комбинација не-ratcheting клучеви.Овие клучеви понуда продолжен дофат за тешко да се дојде до сврзувачки елементи.Кутија крајниот дел на клуч е форумот за рака царинење.Отворен крај на клуч има Површина Вози Плус™ со кој се предвидува за посилна контрола на сврзувачки елементи, додека намалување на fastener заокружување и го доставува до 25 проценти повеќе вртежен момент.Gear Wrench 81916 има висока полски, никел хром финиш за долго алатка за живот и е направен од најдобрите хром vanadium челик за сила.Клучеви дојде во клуч се тркалаат за безбедно чување.GEARWRENCH комбинација клучеви се издржливи алатки за повеќето работни места.Тие се направени од легиран челик, со или целосна полски или сатенски финиш што е отпорен на ' рѓа & корозија.На оф-агол вчитување дизајн на двата краја обезбедува посилна контрола на сврзувачки елементи & намалува fastener заокружување.Големини се печат на зрак за брз, лесен за идентификација.Кутија крајот е поместување од 15° за подобар пристап до сврзувачки елементи.

Главните својства