.

Алуминиумски Прачки за Заварување, Linkhood 30-Pack Универзална Ниска Температура Алуминиум Заварување Cored Жица за Електрична Енергија, Хемикалии, Храна, Сребро 0.08 x 10in/2 x 2

Алуминиумски Прачки за Заварување, Linkhood 30-Pack Универзална Ниска Температура Алуминиум Заварување Cored

DEN 359.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

ШИРОКО се КОРИСТИ : погоден за заварување или појавата заварување легура со висока цврстина, добри forgeability и добра отпорност на корозија.ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ : направен од алуминиум материјал, nontoxic, без мирис и издржлив материјал.БЕЗ ЛЕМЕЊЕ ПРАВ е ПОТРЕБНО : не е потребно да се користи на други флукс во прав со алуминиумска легура како заварување основни и обложување како сол база.ПРИМЕНА : вклучуваат заварување додатен жица и спреј и пламен metalizing жица.Тоа исто така се користи за аргон лачно заварување и пополнување материјал за чист алуминиум, врска со алуминиумска автобус и водич род на electrolytic алуминиум растенијата и електрична енергија, хемикалии, храна и така натаму.СОВРШЕН ЗАВАРУВАЊЕ ЕФЕКТ : дизајниран со целосна & мазна заварување ефект, бидејќи објектот доаѓа со внатрешна прав, голема weldability и отпорност на корозија, висока термичка спроводливост, висока електрична спроводливост и одлична обработка на перформансите.Спецификација за производ : Тип : Заварување Жица Материјал : Алуминиум Боја : Сребро Дијаметар : 2mm / 0.08" Должина : 250mm / 10 инчен Како да го користите : Чекор 1 : Чистење и полиран на физичката површина.Чекор 2 : Загревање на површината на база материјал, додека температурата на жица до температурата на работа на 380 степени -400 степени, па може да се потпре на родител метал преносот на топлината заварување жица за да се формира завари, не треба да користите пламен да горат жица, Кога температурата на површината на база на метал е доволно, жица може да тече добро и да навлезат во метал capillary.Чекор 3 : Кога поправка на тенко алуминиум, додека алуминиум база метал загреана на соодветна работна температура, а потоа користете жица и назад триење топење да се формира заварување, само со метална четка топи заварување жица за заварување на заварување.Чекор 4 : Користете пропан гас за заварување мал објект, користете индустриски гас или индукција греење уред за греење и заварување голем објект, природни бавен за ладење по заварување.Она што Ќе Добиете : 30 x 0.08 x 10in/2 x 250mm Алуминиумска Жица за Заварување.

Главните својства