.

Full HD 1080P Веб Камера, ICHECKEY Plug & Play USB веб-Камера со Вграден-во Двоен Микрофон, Мулти-Компатибилни, Широк Агол USB Веб Компјутер и веб камери за PC Desktop Конференции, Евиденти

Full HD 1080P Веб Камера, ICHECKEY Plug & Play USB веб-Камера со Вграден-во Двоен Микрофон, Мулти-Компатибилни,

DEN 1675.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

【1080 P Full HD Камера 】 : 1080 P веб камера обезбедува Јасни Кристално Јасна Слика и Видео на 30fps, 2 милиони high-definition слика сензор, прирачник-фокус и мала корекција направи вашиот видео појасна и посветла отколку обичните 720 P камера.Се соочуваат со подобрување на технологијата автоматски да се оптимизира слика да се направи да изгледа поубаво во видеото. 【110 Степен широк екран веб-Камера со МИКРОФОН】 : вграден-во двојна микрофони имаат автоматска редукција на шум функција, што го прави звук чисто и јасно, како и високо-квалитетни стерео носи јасна и природен звук.Фиксен фокус лаптоп, десктоп веб Камера фотографира висока дефиниција видео во широк агол до 110 степени, Совршен за во живо стриминг, webinars, видео конференции итн. 【Мулти Користите Веб Камера】 : 360° Прилагодлив веб камера може да се stably поставени на десктоп и стегната на екранот, можете да се прилагоди на агол, според потребата.Може да се користи за онлајн настава, пренос, видео-конференција, видео разговор, smart TV надворешна опрема, работа од дома и да учи дома, итн. 【Default Авто Ниско-Светло Корекција】 : Опремен со автоматски баланс на белата боја и автоматско ниско-светло корекција функција.Дури и во слабо средини, тоа може да бидат фино подесени да светлосни услови да се произведе светла и добро контраст слики кои се направи што повеќе атрактивни во видео записи. 【USB 2.0 Plug & Play】 : USB приклучок и игра, нема драјвери потребни.Поддршка на Windows 2000/XP/win7/win8/win10/Vista 32bit/ MAC OS/Андроид ТВ, Smart TV, Андроид итн.Платформа Компатибилност : Skype, ПРЕ, Yahoo!You Tube, Facebook, Грч, @Messenger, MSN, Facetime, Зум, XBOX ЕДЕН, Gmail, We Chat, Hangouts и повеќе.

Главните својства