.

ДНК Motoring ХЛ-HPL-W22000-Б.К Црна Домување Проектор Фарови за 00-06 S430 S500 S600

ДНК Motoring ХЛ-HPL-W22000-Б.К Црна Домување Проектор Фарови за 00-06 S430 S500 S600

DEN 6957.12

Износ
Во форма достапна за нарачката

Plug-n-Игра Операција, Директна Топ-На OE Fitment или Замена за Акции Единица.Проектор Ниска Зрак / Користи H7 Висока НЕ Одговара Модели со една Фабрика КРИЕШЕ е.Боја : Црна Домување.Сијалица Модел : H7 Висок / Низок Зрак (Светилки Не Се Вклучени).Зрак Тип : Проектор Ниска Зрак.ОЕМ Дел Број : MB2503130, MB2502130, 2208200661, 2208200561, 2208204261, 2208204161. Компатибилен со 2006 година, Мерцедес Бенц S350. Компатибилен со 00-06 Мерцедес Бенц S430. Компатибилен со 00-06 Мерцедес Бенц S500. Компатибилен со 01-06 Мерцедес Бенц S55 AMG.Компатибилен со 00-06 Мерцедес Бенц S600. Компатибилен со 05-06 Мерцедес Бенц S65 AMG.Одговара Модели со една Фабрика Халоген Фарови Само; НЕ Одговара Модели со една Фабрика HIDs.Plug-n-Игра Операција, Директна Топ-На OE Fitment или Замена за Акции Единица.Не бара Измена или Дупчење.Забелешка : Инсталацијата настава не е вклучена.Професионални installer-от е препорачливо!.Одржување на вашето возило фарови е од клучно значење за вашата безбедност на патот, како и безбедноста на другите, особено во inclement временските услови или во текот на вечерните часови.Вашиот фарови им овозможуваат на другите да се видиме и да ја зголемите вашата видливост во средини кои се помалку од идеална, па тоа е од витално значење за правилно одржување на нив.Добиете вашата фарови проверуваат за да бидете сигурни дека тие се навистина помагање и не презентирање на непотребни ризици.Препорачливо е дека фарови се насочени најмалку еднаш годишно, бидејќи нивните прилагодувања може да се менуваат со тек на време поради било кој број на фактори.Нашите професионални техничари прават тешки за истражување и развој во тестирање автомобил апликации и опрема за нашите производи.Ние, исто така, направи ригорозни тестирање на сила, издржливост, како и долговечност на материјалот со цел да бидете сигурни дека кога производот ќе пристигне на потрошувачите крајот дека е подготвен да оди без грижи.На светла (headlamp) е светилка во прилог на предната страна на возилото, да го осветли патот напред.Светлата перформанси постојано подобрување во текот на автомобилот возраст, од страна на поттикна голем диспаритет помеѓу дневно и ноќно сообраќај фатални случаи.Фарови се еден од најважните компоненти на вашето возило, тие ќе ви овозможи да се види на патот пред вас јасно во текот на ноќта и во секој случај на лоши временски услови кои можат да произлезат.Нашите фарови надградба на лицето на вашето возило, со јасен стил и екстремни опсег.

Главните својства