.

JHBNOIUKJS Комерцијален Притисок Шпорет Задебелена Експлозија-доказ Алуминиум Притисок Шпорет Комерцијални Голем капацитет Гас Хотел Ресторан (Големина : 23L)

JHBNOIUKJS Комерцијален Притисок Шпорет Задебелена Експлозија-доказ Алуминиум Притисок Шпорет Комерцијални Голем

DEN 6281.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

♛ Комерцијален притисок шпорет е направен од високо-квалитет и висока јачина алуминиум, со униформа греење, висока топлина складирање, силна издржливост, рѓа-доказ, корозија-отпорни, и издржливи. ♛ Притисок шпорет има заштитни уреди, притисок мерачи, плови, вентили, самостојно проширување на пломби, специјална силиконска гума фоки, 4-ниво на притисок мерачи, во реално-време притисок екранот, појасни, побезбедно, анти-скала рачка, итн.Модерната кујна асистенти употреба осум спрата. ♛ Притисок шпорет на хотелот кујна ресторан користи "О" тип силиконска гума запечатување прстен, кој ефикасно го намалува триењето на структурата, ја подобрува варењето прстен, и има долг животен век. ♛ Мултифункционален притисок шпорет, испаруваат, врело, врело, stewing, конзервирана храна е богата со хранливи материи.Тоа може да се заклучи во повеќе витамини и хранливи материи побрзо и одржување на здрава исхрана. ♛ Одличен Услугата : Доколку имате било какви прашања во текот на шопинг процес, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил, ние ќе ви обезбедиме квалитетна услуга.Име : Мултифункционален Алуминиум Притисок Cooker Size : 21 L ,23 LColour : Silver Applicable шпоретот : погоден за шпорет на гас и индукција cooker Material : алуминиум alloy Pot дното : еден piece Product употреба : испаруваат, stewing, печење, врело, stewing Product класификација : притисок шпорет* 1 и додатоци.

Главните својства